Генсек НАТО закликав Росію до деескалації ситуації поблизу кордонів України

29 ЛИСТОПАДА 2021 12:10

Північноатлантичний альянс стурбований інформацією про концентрацію російських військ на кордоні з Україною та закликає Росію до деескалації ситуації, заявив у неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Про це повідомляється на сайті День, інформує TreuUA.

За повідомленням агентства BNS, таку заяву Столтенберг зробив після зустрічі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та прем'єр-міністром Латвії Кріш'янісом Каріньшем.

«Генсек НАТО зазначив, що альянс стурбований посиленням присутності російських військ біля кордонів з Україною, тому країни НАТО продовжать солідарно надавати їй підтримку – як політичну, так і практичну», – передає BNS.

Столтенберг нагадав, що міністри закордонних справ країн НАТО завтра прибудуть до Риги, щоб обговорити єдність альянсу у цей складний час. «Важливо, щоб ми могли розраховувати на великі та сильні організації. Ми повинні продемонструвати здатність співпрацювати, і це підтверджується тим, що ми тут разом», - зазначив генсек НАТО.

Зазначається, що під час зустрічі партнери також детально обговорили ризики для регіональної безпеки і те, як Білорусь «цинічно використовує невинних людей, щоб чинити тиск на сусідів».

«Ми підтверджуємо повну солідарність з Латвією та іншими країнами, які зазнають наслідків такої поведінки Білорусі», - сказав генсек НАТО.

Він також зазначив, що альянс останніми роками дуже активно збільшував свою присутність у Балтійському регіоні. Вперше в історії організації в країнах Балтії було розміщено бойові групи НАТО. Активно ведеться патрулювання повітряного простору Балтії, також збільшено присутність НАТО у морі.

Фото:  Reuters

Політика, 29.11.2021 12:10