Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок оголосила 4 листопада про виділення додаткових 200 мільйонів євро на допомогу українцям у третю воєнну зиму на тлі російських атак на інфраструктуру.
Про це повідомляє DW.
Як зазначає видання, гроші будуть використані для того, щоб будинки, що розташовані поблизу лінії фронту та позбавлені енергопостачання, також могли отримувати паливо, а "українці могли бути забезпечені предметами першої потреби, такими як ковдри чи теплі зимові пальта, щоб захиститися від морозу", — сказала вона на зустрічі зі своїм українським колегою Андрієм Сибігою у Києві.
Додаткова гуманітарна допомога призначена не для енергетичного сектору, а для надання надзвичайної допомоги населенню в зимовий час, такий як тверде паливо для будинків поблизу лінії фронту, утеплення, зимовий одяг, ковдри та грошова допомога.
Президент Росії Володимир Путін тепер шукає військову допомогу у Північної Кореї та подвоює свої зусилля на сході України, сказала Бербок. Він навмисно націлюється на життєво важливі шляхи по всій країні, бомбардує електростанції та знищує лінії електропередач у тому, що вона назвала віроломною стратегією.
Тим часом міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що обговорив з Бербок "необхідність рішучих дій" у відповідь на участь Північної Кореї у війні в Україні.
"Ми закликаємо Європу усвідомити, що війська КНДР зараз ведуть агресивну війну в Європі проти суверенної європейської держави", — заявив він на брифінгу після зустрічі з Бербок у Києві.
Нагадаємо, у вересні повідомлялось, що цього року Німеччина може надати Україні ще додаткових 400 мільйонів євро. Кошти передбачені на військову підтримку.
Ще 19 вересня Німеччина оголосила про виділення Україні нового пакета військової допомоги. Наша держава отримає танки Leopard 1 A5, зенітні установки, боєприпаси та інше озброєння.
Своєю чергою речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт заявив, що постачання Україні західної зброї залежать не стільки від фінансової сторони справи, скільки від наявності відповідних систем. До того ж Німеччина й надалі категорично відмовляється надавати далекобійну зброю.