Фото: Facebook Андрій Пишний

Голова НБУ розповів, чи планують замінити готівку на цифрові гроші

Національний банк України у майбутньому не планує відмовляться від готівкової форми грошей. Проте має намір провести відкрите тестування е-гривні.

Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю LIGA.net.

"Центральні банки активно вивчають можливість випуску власних цифрових грошей. Це шлях, який проходить багато країн", — зазначив він.

Пишний нагадав, що в Україні про цифрову гривню заговорили ще у 2016 році, а через два роки відбувся перший пілотний проект, але він був закритим, з обмеженим обсягом емісії, кількістю споживачів та операцій.

"З урахуванням отриманих результатів ми продовжили дослідження та зараз плануємо провести ще один пілот (відкрите тестування з реальними користувачами та учасниками ринку) для визначення доцільності широкомасштабного випуску е-гривні в Україні", — анонсував голова НБУ.

Цифрова валюта зможе використовуватися в роздрібних платежах, особливо тих, які пов’язані з програмовністю платіжних операцій. Проте Пишний наголосив, що "е-гривня буде доповненням до готівкової та безготівкової форми гривні, а не їх заміною". Користувачі зможуть самостійно, без обмежень обирати, як здійснювати розрахунки: готівковою гривнею чи безготівковою, в тому числі цифровою.

"Навіть попри воєнний стан ми продовжуємо вивчати доцільність упровадження е-гривні та аналізуємо світовий досвід. Ухвалювати рішення будемо, в тому числі з урахуванням результатів пілотного проекту Digital euro, зважаючи на чітко визначений шлях України до ЄС. Тож ми не зупиняємося. Навпаки, ретельно готуємося до того, щоб максимально відпрацювати всі необхідні технологічні та нормативні питання, провести аналіз впливу на фінансову стабільність та монетарну політику. Та питання, пов'язані з безпекою, зручністю, задоволенням потреб користувачів, адаптацією цифрових грошей до вимог ЄС", — підсумував він.

Нагадаємо, раніше у НБУ анонсували, що відкрите тестування держаної цифрової валюти — е-гривні планують провести у 2024 році. До нього зможуть долучитися не лише банки та фінансові установи, а й їхні клієнти.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 05.09.2024 15:03