Міністерство внутрішніх справ не буде оприлюднювати списки рядових бійців "Гвардії наступу". Наразі надійшло понад 23 тисячі заявок від кандидатів у добровольці.
Про це повідомив голова МВС Ігор Клименко в інтерв'ю "Укрінформу".
За даними Клименка, близько 5 відсотків від усіх заявок надійшли від жінок.
"Насправді ми побачили, що є дуже багато людей — і чоловіків і, до речі, жінок, які захотіли приєднатися до "Гвардії наступу" на різних позиціях. Не тільки у розвідці — прийшли медики, водії, ремонтники, техніки і так далі. У нас уже зареєстровано понад 23 тисячі заявок. Інформація щодо понад 35 тисяч заявок, яка була розповсюджена, є недостатньо точною, бо у кількість 35 тисяч входить і кількість наданих консультацій. Чистих заявок у нас — понад 23 тисячі", — сказав він.
Списки рядових бійців підрозділів "Гвардії наступу" ніде не оприлюднюватимуть. Іноземців зараз у добровольчі штурмові бригади не беруть, зазначив міністр. Станом на зараз МВС має справу виключно з громадянами України.
"Списки по рядових бійцях ми, звичайно, не будемо ніде оприлюднювати. Увесь особовий склад, насамперед — розвідка, штурмові підрозділи — це люди, які на час війни будуть надзвичайно закриті від надання інформації широкому загалу", — підкреслив Клименко.
Клименко запевнив, що кожну таку бригаду прагнутимуть озброїти належним чином, передусім західною технікою й озброєнням.
"Це стосується передусім західної, НАТОвської техніки й озброєння...ми вже готові комплектувати і наступні бригади, тому що дійсно є дуже багато наших громадян, які хочуть вступити у Гвардію наступу. А по-друге, ми прекрасно розуміємо, що іде війна і що ми будемо мати, у тому числі, й санітарні втрати, і поранених людей треба буде кимось замінювати", — зауважив голова МВС.
Він також додав, що мінімальна зарплата зараз у місці постійної дислокації від 25 тисяч гривень. Далі це буде визначатися районом перебування особи і веденням бойових дій.
"Тобто, ця сума — це база. Але, наприклад, якщо говорити про громадянина, який був майором, то він одразу отримає пару тисяч за звання. Відповідно, від посади людини також залежатиме, яким буде його грошове забезпечення", — зазначив Клименко.
Міністерство внутрішніх справ розпочало формування штурмових бригад, до яких можуть вступати добровольці. Дані підрозділи будуть націлені на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України. Фундаментом підрозділів будуть чинні поліцейські, прикордонники та нацгвардійці. "Гвардії наступу" будуть складатися виключно з добровольців.
Людина, яка хоче приєднатися до новоствореного підрозділу, може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються.
При цьому можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина, наприклад бригаду Нацполіції "Лють", чи бригаду Держприкордонслужби "Сталевий кордон", чи шість бригад Нацгвардії. Зараз по Україні вже понад 140 рекрутингових пунктів.
Навчання бійців бригад триватиме кілька місяців. Спочатку буде індивідуальне навчання, потім в складі підрозділу, і коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.
Нагадаємо, станом на 6 лютого у ЦНАПи всього надійшло 3738 звернень. Було подано 627 заявок (20 за добу). З них 348 (за добу 11) у Нацполіцію (бригада "Лють"); 134 (за добу 4) у ДПСУ ("Сталевий кордон") та 145 (за добу 5) у бригади НГУ.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими