Різке скорочення фінансування Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку можуть призвести до понад 14 мільйонів смертей до 2030 року.
Про це повідомляє медичний журнал The Lancet, фінансування USAID відігравало вирішальну роль у світовій охороні здоров'я, в першу чергу прямуючи у країнах з низьким та середнім рівнем доходу, зокрема в Африці.
Так, за останні два десятиліття діяльності програми, що фінансуються USAID, запобігли понад 91 мільйону смертей у всьому світі, у тому числі 30 мільйонів смертей серед дітей. Прогнози свідчать, що різке скорочення фінансування у поєднанні з можливим розпуском агентства може призвести до більш ніж 14 мільйонів смертей до 2030 року. Зокрема, йдеться й про 4,5 мільйона смертей серед дітей віком до п'яти років.
"Наші оцінки показують, що якщо різке скорочення фінансування, оголошене і реалізоване у США в першій половині 2025 року, не буде скасовано, до 2030 року може статися приголомшлива кількість смертей, яких можна було б уникнути", — йдеться у дослідженні.
Зазначається, що Вашингтон є найбільшим у світі донором гуманітарної допомоги, що становить щонайменше 38% усіх внесків, зареєстрованих Організацією Об'єднаних Націй. Минулого року США виділили 61 млрд доларів "іноземної" допомоги, понад половину з них через USAID, згідно з урядовими даними.
Нагадаємо,10 березня держсекретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо заявив, що Вашингтон закриває 83% програм Агентства з міжнародного розвитку. Напередодні такого рішення у Білому домі опублікували список "розтрат та зловживань" в USAID та обіцяли покласти край "шахрайствам", що "тривають десятиліттями".