У понеділок, 20 січня, у Вашингтоні відбувається інавгурація Дональда Трампа на посаду президента Сполучених Штатів Америки. Урочистості розпочалися із традиційної молитовної служби в єпископальній церкві Святого Іоанна.
Офіційна церемонія інавгурації розпочалася о 12:00 за східним північноамериканським часом, тобто о 19:00 за київським. Подію транслюють на офіційних сторінках Білого дому. У прямому ефірі інавгурацію Трампа показують канали ABC, CBS, CNN, C-SPAN, Fox News, MSNBC, NBC і PBS. Також з коментарями українською трансляцію веде і "Голос Америки".
Через холодну погоду церемонію інавгурації, яка зазвичай відбувається просто неба, перенесли у приміщення Капітолія. Очікується, що близько 600 людей будуть особисто присутні на церемонії.
Традиційний інавгураційний парад вздовж Пенсильванія-авеню від Капітолія до Білого дому також скасовано через несприятливу погоду. Відтак, оркестри, бригади надзвичайних служб та інші пройдуть повз Трампа та інших посадовців на стадіоні Capital One Arena, який має 20 000 місць.
За традицією, перед офіційною церемонією інавгурації новообраний президент відвідує молитовну службу в єпископальній церкві Святого Іоанна. Після цього він прямує до Білого дому на традиційний чай із президентом і першою леді, які залишають свій пост.
Після чаювання новообраний президент відправляється до Капітолія, де складає офіційну присягу. Після того, як новий лідер США складе присягу та виступить зі своєю інавгураційною промовою, відбудеться урочисте прощання із його попередником і віце-президентом, які залишають свої посади. Після цього новий очільник Білого дому ще має підписати ключові документи.
Далі заплановано обід, організований Спільним комітетом Конгресу з інавгураційних церемоній.
Очікується, що на церемонії будуть присутні чинні президент Джо Байден та віце-президентка Камала Гарріс, яка також була головною суперницею Трампа на цьогорічних виборах. Також захід відвідають колишні президенти Барак Обама та Джордж Буш-молодший з дружиною, мільярдери Ілон Маск, Джефф Безос і Марк Цукерберг, генеральний директор платформи TikTok Шоу Зі Чу.
Водночас український лідер Володимир Зеленський офіційного запрошення на церемонію не отримував.
Крім того, на церемонії виступлять кантрі-зірка Кері Андервуд, легендарний диско-гурт Village People та оперний співак Крістофер Маччіо.
За даними ABC News, Дональд Трамп відзначає своє повернення до Білого дому рекордним збором коштів у розмірі 250 мільйонів доларів на інавгураційну кампанію. У цю суму входять кошти офіційного інавгураційного комітету Трампа-Венса, а також інших великих фондів Трампа, що перевищило загальну суму пожертв на його першу інавгураційну кампанію у розмірі 107 мільйонів доларів.
Найбільші інавгураційні технологічні пожертвування у розмірі 1 мільйон доларів були зроблені компаніями Meta, Apple, Amazon, Google, Microsoft, OpenAI та Uber. Для Meta, зокрема, це вперше, коли вони пожертвували на інавгурацію президента, тоді як Apple, Amazon, Google та Microsoft вносили свої частки у минулі інавгурації президента.
Інавгураційний комітет Трампа також отримав великі пожертвування від криптовалютної індустрії, включно з 5 мільйонами від Ripple, 2 мільйонами від Robinhood і 1 мільйоном від Coinbase. Очікується, що церемонія інавгурації Трампа буде найдорожчою за останні 32 роки.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що компанія TikTok стане спонсором вечірки з нагоди інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. Витрати компанії на урочистий захід оцінюються у 50 тисяч доларів.