Міністерство культури та інформаційної політики України додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини традиції приготування каші "Зозуля".
Як повідомляється на сайті Мінкульту, традиція приготування каші передається від покоління до покоління. Як правило у родинах, від старшої жінки до молодшої. Останнім часом знання про приготування каші передаються й чоловікам.
Споживання такої страви розповсюджене на території сучасної Вінницької області. Зокрема, традиція побутує в селах Дашківці, Зарванці, Якушинці, Лисянка, Широка Гребля, Микулинці Якушинецької ТГ Вінницького району.
Відтепер громади мають враховувати рекомендації Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при МКІП про охорону елементів.
Фото: сайт Мінкульту
Страву готують з пшона, маку, масла, молока, цукру, солі та яєць. Саме походження назви каші, ніжної та солодкуватої на смак, з чорними вкрапленнями маку дійсно дещо нагадує рябеньку пташку зозулю. Страву довго томлять в печі, щоб досягти того самого, незвичайного смаку.
Етапи приготування каші:
Каша подається до столу гарячою. Навколо збирається вся родина.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про користь булгура й у чому секрети його приготування.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими