Україна 1 червня 1996 року відправила Російській Федерації останнє озброєння, що дісталося Києву після розпаду СРСР. Воно належало до ядерного та стратегічного.
Віддавши Росії стратегічне озброєння, Україна виконала умови Будапештського меморандуму, що був підписаний наприкінці 1994 року тодішнім президентом Леонідом Кучмою. Цей меморандум нібито надавав Україні з боку США, Британії й Росією так звані гарантії безпеки.
Саме 1 червня 1996 року до Росії були перевезені останні ядерні ракети, а вже з наступного дня наша держава втратила статус ядерної держави.
Внаслідок Будапештського меморандуму українська армія позбулася не лише ядерних боєголовок, а й засобів для їхнього запуску — пускових установок, зокрема шахтного типу. А також Україна втратила засоби доставлення до намічених цілей — ракетоносіїв, стратегічної бойової авіації. Комплекс цього озброєння становив на той час третій за обсягами ядерний арсенал у світі.
Станом на 1991 рік Київ мав 176 пускових шахт. Остання з них була знищена ще у 2001 році, а на цей час є лише одна і вона переформатована на музей.
У підсумку роззброєння України протягом 1994-1996 років означало масштабне доозброєння Росії, яка вже мала статус країни-агресорки. Саме в цей час тривала Перша чеченська війна проти незалежної Ічкерії, не припинялися втручання у Грузію, а позаду був збройний конфлікт у Придністров'ї.
Нагадаємо, вночі 1 червня війська країни-агресорки атакували енергетичні об'єкти у п'яти областях України. Під вогнем рашистів опинилися енергооб’єкти у Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Івано-Франківській областях.
Зокрема, на Івано-Франківщині через рашистський обстріл спалахнула масштабна пожежа на енергооб'єкті. До того ж, як заявили у ДТЕК, цієї ночі було серйозно пошкоджено дві теплоелектростанції.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими