Кількість процедур на ProZorro зросла на 550% з серпня 2016

01 СЕРПНЯ 2017 14:17

Як інформує TrueUA з посиланням на Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, сьогодні виповнюється рік з моменту повного переходу на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro.

«Аналітики ProZorro підрахували, що за рік роботи кількість проведених процедур зросла на 550% до 991,5 тисячі процедур. До електронної системи за рік приєдналося більше 18 тисяч нових державних замовників (органів влади, державних чи комунальних підприємств). На 384% зросла кількість учасників (підприємств чи фізичних осіб-підприємців, що взяли участь хоча б в одному тендері), а сума оголошених торгів збільшилась майже в 10 разів з 75 млрд грн до 725 млрд грн.», – зазначається у повідомлені. 

Як відомо, з 1 серпня 2016 року всі тендери які перевищують порогові значення  (від 200 тис. для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт), повинні проводитись через ProZorro. Державний замовник (орган влади, державне чи комунальне підприємство) повинен завантажувати в ProZorro тендерну документацію, оголошуючи таким чином закупівлю. В режимі он-лайн потенційні учасники можуть спілкуватись з замовником, ставити уточнюючі запитання, а замовник зобов'язаний давати відповідь. Учасники подають свої тендерні пропозицію через систему і потім торгуються на аукціоні. Після визначення переможця, замовник зобов’язаний також завантажити в систему текст договору з постачальником. А завдяки інтеграції з порталом Є-Data і проектом .007, віднедавна в ProZorro також можна відслідкувати ще й оплату договору, якщо вона здійснюється Державним казначейством.

«Я вітаю команду ProZorro з цим успіхом та запевняю усіх, що ми не зупиняємось на досягнутому. Ми вже працюємо над новим Законом про допорогові закупівлі, який забезпечить наявність даних по усім закупівлям в електронній системі. Ми хочемо, щоб в майбутньому усі закупівлі проходили через ProZorro і водночас, плануємо спростити процедури допорогових закупівель для державних замовників. Ми також працюємо над пілотним проектом Центральної закупівельної організації, які державні органи можуть делегувати свої типові закупілві”, - наводяться у матеріалі слова першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим НЕФЬОДОВ.

 

Економіка, 01.08.2017 14:17