1 079 день війни
Особовий склад
845 310
Танки
9 965
Артилерія
22 753
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 055
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
24 185
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Кількість призовників менша за втрати: у Росії виникли проблеми з поповненням армії
Фото: росЗМІ

Кількість призовників менша за втрати: у Росії виникли проблеми з поповненням армії

У країни-агресорки Росії виникли проблеми із поповненням втрат на фронті. Головна причина — кількість призовників менша, аніж втрати ворога на полі бою.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Як зазначили фахівці, наразі російські чиновники продовжують підтримувати рішення Кремля не проводити примусовий призов до резерву, навіть попри те, що російська армія постає перед труднощами у наборі достатньої кількості нових військовослужбовців для заміщення значних втрат.

Так, 4 лютого голова Комітету з оборони Державної думи РФ Андрій Картаполов заявив, що країні-агресорці не потрібно оголошувати ще один частковий примусовий призов до резерву, адже РФ буцімто має "перевагу на полі бою". Водночас член комітету Держдуми з оборони Віктор Соболєв додав, що 740 000 осіб підписали російські військові контракти. А от мобілізація, на його думку, "тільки погіршить ситуацію".

"Однак російські військові, можливо, намагаються набрати достатню кількість військового персоналу. ISW спостерігала за повідомленнями наприкінці 2024 року та в січні 2025 року про те, що місячний рівень набору російських військових, ймовірно, дорівнює або нижчий від кількості, необхідної для заміни місячного рівня втрат у Росії один до одного", — наголосили в Інституті.

До того ж, за даними аналітиків, деякі суб'єкти РФ не можуть виконати своїх щомісячних квот на призов, адже громадяни не охоче погоджуються йти воювати добровольцями.

Нагадаємо, раніше в Інституті вивчення війни заявляли, що Росія активізувала формування окремих полків безпілотних систем на рівні військових округів. Кремль прагне централізувати управління дронами. Однак успішність таких зусиль залежатиме від готовності до проведення необхідних реформ і наявності ресурсів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама