З першого дня війни жінки нарівні з чоловіками стояли в чергах до територіальних центрів комплектування, щоб долучитися до захисту Батьківщини. З 2021 року кількість осіб прекрасної статі в українській армії зросла на 40 відсотків.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
"За два роки кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч — зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць", — йдеться у повідомлені.
1. Міністерство оборони скасувало усі обмеження для доступу військовослужбовиць до усіх посад.
2. Надали можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів.
3. Організували системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків.
4. Враховуються аспекти рівноправності під час розроблення нормативно-правових актів.
"Україна продовжує інтегрувати стандарти НАТО у ЗСУ, зокрема, у сфері гендерної рівності. Ми чітко слідуємо принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та стратегічним плануючим документам, які гарантують рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ", — наголосили у Міноборони.
З 1 жовтня на військовий облік мають стати всі жінки-медики у віці від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту або працюють за наступними спеціальностями, повинні стати на військовий облік:
Варто зазначити, що ця норма не нова та діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.
Нагадаємо, виїзд за кордон для жінок, які мають медичні та фармацевтичні спеціальності та стануть на військовий облік з 1 жовтня, наразі не обмежений.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими