Офіційний Пекін відреагував на президентські вибори на Тайвані, на яких, за попередніми підрахунками, лідирує прозахідний кандидат від Демократичної прогресивної партії (ДПП) Лай Цінде.
Речник китайського Управління з питань Тайваню Чень Біньхуа, коментуючи політичну ситуацію в країні, заявив, що керівна на Тайвані ДПП "не представляє острів". До того ж у його промові йшлося про "неминуче возз’єднання" з островом.
Вона заявила, що "Тайвань — це китайський Тайвань" і наголосила, що ніхто не може “зупинити загальну тенденцію до возз’єднання батьківщини, яке зрештою неминуче відбудеться".
"Принцип одного Китаю є надійним якорем миру та стабільності у Тайванській протоці. Ми віримо, що міжнародна спільнота й надалі дотримуватиметься принципу одного Китаю, розумітиме та підтримуватиме справедливу справу китайського народу, який протидіє сепаратистській діяльності незалежності Тайваню та прагне досягти національного возз’єднання", — заявив речник.
Чень Біньхуа додав, що "Тайвань — це китайський Тайвань" і наголосила, що ніхто не може "зупинити загальну тенденцію до возз’єднання батьківщини, яке зрештою неминуче відбудеться".
Відомо, що фраза про "возз’єднання" з островом вже лунала у новорічному зверненні лідера Китаю Сі Цзіньпіна цього року. Він тоді заявив, що об’єднання з Тайванем "неминуче".
Обидві заяви були спрямовані проти незалежності Тайваню, але цього разу Пекін заявив, що він "рішуче" проти. Щодо Лая Цінде, то у КНР про нього заявляють як про "затятого сепаратиста" і "порушника спокою".
Тим часом США і Японія привітали ДПП з перемогою, назвавши вибори "спокійними, вільними й чесними".
Нагадаємо, що на Тайвані 13 січня пройшли й парламентські вибори. У них взяли участь партія ДПП, яка виступає за політичну незалежність Тайваню, та опозиційні партії Гоміньдан і Тайванська народна партія (ТНП), які прагнуть більшої взаємодії з Пекіном.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими