У базовому сценарії від експертів Міжнародного валютного фонду терміни закінчення інтенсивних бойових дій залишаються незмінними. На думку аналітиків, бої точно триватимуть іще до кінця цього року.
Про це йдеться на сайті Міжнародного валютного фонду.
"Хоча ризики залишаються винятково високими, базовий сценарій, як і раніше, передбачає, що війна завершиться в останні місяці цього року", — зазначили аналітики.
МВФ погіршив прогноз щодо зростання економіки України на 2025 рік на 0,5 відсоткового пункта, на 2026 рік — на 0,8 відсоткового пункта.
Зростання 2025 року тепер очікується в нижній частині діапазону 2-3%, здебільшого завдяки зниженню експорту сталі та збільшенню імпорту вугілля через закриття шахти в Покровську внаслідок воєнних дій і збільшення імпорту газу внаслідок масштабних атак на газову інфраструктуру.
"Тривалі військові дії включно з нещодавніми великомасштабними атаками на газову інфраструктуру та закриттям найважливішої вугільної шахти чинять негативний вплив на зростання економіки 2025 року", — йдеться в меморандумі.
Водночас прогрес у питанні припинення війни може поліпшити ситуацію в економіці України. Однак у фонді додали, що "переговори про припинення війни перебувають на дуже ранній стадії, і можливі зміни в міжнародній фінансовій підтримці та підтримці безпеки України".
Очільниця МВФ Крісталіна Георгієва зазначила, що війна Росії в Україні продовжує завдавати руйнівної соціальної й економічної шкоди.
"Попри це, макроекономічна стабільність зберігається завдяки вмілому формуванню політики, а також значній зовнішній підтримці. Економіка залишається стійкою, але очікується, що нещодавнє сповільнення зростання збережеться й 2025 року у зв'язку з потребами в енергоресурсах і напруженим ринком праці", — зауважила вона.
За її словами, програма, як і раніше, повністю фінансується, сукупний обсяг зовнішнього фінансування — 148,8 мільярда доларів у базовому сценарії та 162,9 мільярда доларів у негативному сценарії протягом чотирирічного періоду включно з повним використанням приблизно 50 мільярдів доларів, виділених у межах ініціативи G7 із надання Україні кредитів для прискорення отримання надзвичайних доходів.
Нагадаємо, минулого тижня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що виконавча рада Міжнародного валютного фонду затвердила сьомий перегляд програми EFF. Це означає, що найближчим часом Україна отримає черговий транш обсягом близько 400 мільйонів доларів США.