Фото: detector.media

Комітет Ради виявив корупційні ризики у оновленому законопроекті про мобілізацію

Комітет Верховної Ради із питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого визнав оновлений законопроект №10449 про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.

Про це повідомила нардепка від "Європейської Солідарності", член комітету Вікторія Сюмар.

"На комітеті обговорювали новий законопроект про мобілізацію. Фактично і МО (Міноборони, — ред.), і ГШ (Генштаб, — ред.) визнали, що норма про демобілізацію через 36 місяців є декларативною. Бо по суті військовослужбовець через 36 місяців отримує право лише написати рапорт про звільнення. Але рішення, кого і коли демобілізовувати, буде вирішувати Ставка Верховного Головнокомандувача", — зазначила вона.

Нардепка зазначила, що комітет вбачає корупційні ризики у тому, що:

  • Кабмін визначатиме, хто з правоохоронних та антикорупційних органів матиме бронь, а хто має бути мобілізованим.
  • Кабмін може ще більше обмежити виїзд за кордон для інших категорій без жодної чіткості.
  • Законопроект не вносить ясності щодо того, які документи треба надати тим, хто доглядає за особами з інвалідністю, аби довести факт догляду.
  • Можуть бути ризики при накладанні стягнення за невідкриття електронного кабінету призовника.

"Усе виписано знову не чітко і сумнівно щодо відповідності до Конституції… Ми запропонували, як його доопрацювати", — резюмувала Сюмар.

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко заявляв, що на цьому тижні Верховна Рада України може ухвалити в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", зареєстрований під номером №10449.   

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 05.02.2024 19:18