Комітет з прав дитини: затримання дітей іммігрантів в ЄС суперечить нормам міжнародного права

22 ЛЮТОГО 2018 10:19

У Комітеті з прав дитини закликали країни-члени ЄС припинити затримання дітей іммігрантів. Заклик пролунав напередодні ключової наради Європейського Союзу з реформування європейської системи надання притулку.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.  

Глава Комітету Рената Вінтер нагадує, що практика арешту дітей є грубим порушенням зобов'язань, взятих на себе Євросоюзом в рамках міжнародного права.  

Чинні закони Європейського Союзу передбачають взяття дітей іммігрантів під варту у випадках, коли це відповідає інтересам самих дітей, наприклад, щоб запобігти зникненню дітей, їх втечу або експлуатацію.  

Однак Рената Вінтер вважає, що арешт дитини, будь то дитина без супроводу дорослих або дитина заарештованих батьків, ні за яких обставин не може бути в його інтересах і є грубим порушенням його прав.  

Більш того, в Комітеті вважають, що у випадках, коли розлучення членів сім'ї ставить під загрозу благополуччя дитини, заборона на позбавлення волі повинна поширюватися і на батьків.  

«Якщо країни-члени ЄС дійсно хочуть захистити дітей, їм слід перенаправити кошти за змістом центрів затримання на пошук рішень, які не передбачають позбавлення волі і порушення прав людини», - впевнена Вінтер.   

Вона привітала ініціативи, раніше вжиті в ЄС щодо захисту прав дитини в контексті міграційної політики, і висловила надію, що вони стануть частиною європейського законодавства в сфері міграції та політичного притулку.

 

Суспільство, 22.02.2018 10:19