Тетяна Петрук. Джерело: metinvestholding

Компанія "Метінвест" створює інклюзивну екосистему інтеграції ветеранів до повноцінного життя

04 СІЧНЯ 2024 18:09

Майже 400 робітників "Метінвесту" Ріната Ахметова, мобілізованих від початку війни, вже повернулися до роботи, і їхня кількість поступово зростає. Це велика відповідальність, тому компанія ставить завдання адаптувати й систематизувати бізнес-процеси під повернення ветеранів.

Про це розповіла директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом "Групи Метінвест" Тетяна Петрук в інтерв’ю виданню dsnews.ua.

"Ми створюємо інклюзивну екосистему інтеграції ветеранів до повноцінного життя і роботи. Ці співробітники — наша ДНК із доведеним досвідом, кваліфікацією та вміннями, і без повернення наших мобілізованих працівників на їхні робочі місця підприємства Групи багато втратять. Наші захисники та захисниці під час служби в лавах ЗСУ здобувають не тільки військовий досвід, але й розвивають такі важливі для бізнесу компетенції, як лідерство, вміння працювати в команді, орієнтація на результат, згуртованість та взаємопідтримка. Компетенції, за які в мирний час ми конкурували на ринку праці, звали «війною за таланти». Сьогодні більшість захисників, які повертаються з фронту, володіють цими навичками та можуть використовувати їх у повсякденній роботі", - наголосила Петрук. 

Вона зауважила, що у компанії приділяють увагу здоров’ю та психоемоційному стану ветеранів, забезпечують додатковий медичний огляд, а також вивчають можливості запровадити власні програми реабілітації. 

"У нашому фокусі — програми підготовки керівників та колективів до повернення ветеранів. Разом із нашим партнером, компанією Wellbeing, ми вже провели вебінари на тему "Повернення героїв із війни" для 23 тисяч співробітників і запустили навчання керівників усіх рівнів", — уточнила Петрук. 

Крім того, за її словами, компанія забезпечує українців на Сході, які повертаються з війни, можливістю отримати додаткову кваліфікацію та доєднатися до "Метінвесту", адже наразі у східних регіонах відчувається набагато більший кадровий дефіцит, ніж в інших областях. 

"Ми надаємо можливість працівникам, зокрема й ветеранам, пройти перенавчання за потрібними на підприємствах професіями за кошти підприємства, зокрема, й у нашому університеті "Метінвест Політехніка". Від початку повномасштабного вторгнення перенавчання за різними програмами пройшли 19 000 співробітників. А на підприємствах "Метінвесту" в Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Камʼянському працевлаштовано близько 8 200 людей", — повідомила Петрук. 

Нагадаємо, на початку війни компанія "Метінвест" Ахметова створила гуманітарну ініціативу "Рятуємо життя". Ця програма вже допомогла майже пів мільйона українців харчовими продуктами та речами першої потреби, а лікарням — медикаментами та обладнанням на 9,5 млн грн. Психологічну реабілітацію в межах проєкту вже пройшли 1100 жінок і дітей. Також проєкт розвиває програму протезування, що зараз охоплює 96 військовослужбовців та цивільних. А загальна сума допомоги за всіма цими напрямами становить понад 430 млн грн власних та залучених від донорів коштів.

Економіка, 04.01.2024 18:09