"Метінвест" планує спрямувати в модернізацію українських металургійних заводів понад $9 млрд

20 ГРУДНЯ 2023 18:18

Компанія Метінвест Ріната Ахметова планувала перебудувати заводи в Україні під виробництво низьковуглецевої сталі, в тому числі — побудувати електроплавильні печі на "Запоріжсталі" замість мартену. Також в планах була модернізація Каметсталі та "ММК ім. Ілліча". Війна відкоригувала ці плани, але вони в цілому не змінилися. Про це в інтерв’ю Форбс розповів генеральний директор компанії Юрій Риженков. 

"Модернізацію "Запоріжсталі" ми оцінювали близько у два мільярди доларів. Проте зелена металургія потребує багато металобрухту, або високоякісних DR-окатків, тому одночасно нам потрібно буде модернізувати наші ГЗК під виробництво високоякісних окатків. Якщо сумувати інвестиції в зелену трансформацію наших українських активів — ГЗК,"Каметсталі" та "Запоріжсталі", — то загальна сума приблизно дев'ять мільярдів доларів. Це реально зробити, і ми це плануємо це робити після закінчення війни. Це інвестиційна програма на 5-10 років", — наголосив Риженков. 

Разом з тим компанія планує найближчим часом розпочати будівництво прокатного заводу в Італії потужністю 3 млн т/рік, який називають "пілотним проектом з реконструкції "Запоріжсталі". Кошти на проект планують залучити переважно за рахунок грантів та боргового капіталу за підтримки уряду Італії. 

"Цей завод зможе підвищити завантаженість наших ГЗК в Україні і стимулюватиме їх модернізацію під виробництво високоякісних окатків. В ЄС теж недостатньо металобрухту, щоб забезпечити всі металургійні заводи, які зараз модернізуються", — зазначив керівник компанії.

Нагадаємо, Метінвест Ахметова, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, за 9 місяців 2023 року перерахував до бюджетів усіх рівнів в Україні майже 11 мільярдів гривень податків і зборів. Зокрема, було сплачено сплатили 2,8 мільярда гривень податку на прибуток, 2,4 мільярда гривень єдиного соціального внеску та 2,3 мільярда гривень податку з доходів фізичних осіб. Плата за користування надрами склала 1,5 мільярда гривень, екологічний податок — 449 мільйонів гривень.

Також від початку повномасштабної війни Метінвест допомагає українцям та Збройним силам: на ці цілі компанія спрямувала вже 4 мільярди гривень. З цієї суми понад 2 мільярди гривень — це допомога бійцям в рамках "Сталевого Фронту". За цей час компанія виготовила та передала бійцям броньовані щити для 200 фронтових машин, понад 200 сталевих бліндажів, а також закупила для військових понад 400 автомобілів, понад 1500 дронів та майже 2 000 тепловізорів, і 875 одиниць комунікаційного обладнання.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 20.12.2023 18:18