Косово збирається подати заявку на вступ до ЄС

09 ГРУДНЯ 2021 09:28

Косово заявило про намір подати заявку на вступ до Європейського Союзу (ЄС). Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Ради стабілізації та асоціації між ЄС і Косово, яке відбулося 7 грудня. Про це йдеться на сайті DW, інформує TrueUA.

Зазначаэться, що засідання пройшло у Брюсселі під співголовуванням прем'єр-міністра Косова Альбіна Курті та верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля. Сторони наголосили на необхідності діалогу між Приштиною і Белградом задля нормалізації відносин. «Це вкрай важливо для того, щоб Косово і Сербія просувалися кожна своїм європейським шляхом», - наголошується в заяві.

Нагадаємо, що Косово, понад 90 відсотків населення якого становлять етнічні албанці, проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Белград до цього часу вважає його частиною Сербії. Незалежність Косова не визнали кілька членів Євросоюзу, Росія, Китай та Україна. США та більшість країн ЄС, серед яких і Німеччина, визнають незалежність Косова. Загалом незалежність Косова визнали більше ста країн світу.

Світ, 09.12.2021 09:28