Міністри енергетики країн G7 домовилися знизити залежність атомної енергетики їхніх держав від постачання російської продукції.
Про це стало відомо з комюніке за підсумками зустрічі країн G7, яка відбулася у вівторок, 30 квітня у Турині в Італії.
У документі йдеться, що лідери цих країн зобовʼязуються зменшити залежність від цивільних товарів, які пов'язані з ядерною енергетикою країни-агресора. Буде проведена диверсифікація ланцюга постачання ядерного палива, щоб звільнитись від російського впливу в цій галузі.
"Ми відзначаємо постійні зусилля країн, які експлуатують реактори російського дизайну, щодо досягнення прогресу в забезпеченні альтернативних контрактів на постачання ядерного палива та зменшення залежності від запасних частин, компонентів та послуг", — йдеться в комюніке.
Міністри також домовились, що у першій половині 2030-х років почнеться поступове припинення використання вугілля у виробництві електроенергії. Окрім цього країни G7 домовились сприяти розвитку технології ядерного синтезу як джерелу енергії у майбутньому.
Також варто зазначити, що, за даними "Енергоатома", сім з п'ятнадцяти енергоблоків українських атомних електростанцій вже переведені на паливо американської компанії Westinghouse Electric Sweden AB.
Нагадаємо, що у вівторок, 30 квітня, Сенат США проголосував за схвалення закону, який забороняє імпорт збагаченого урану з Росії, направивши законопроект до Білого дому, де заявили, що підтримують зусилля щодо блокування постачання реакторного палива Кремлем.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими