1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Країни НАТО стягують військову техніку до Вільнюса перед початком саміту
Фото: соцмережі

Країни НАТО стягують військову техніку до Вільнюса перед початком саміту

15:25 - 09.07.2023

Близько тисячі військових, бойова авіація і сучасна техніка охоронятиме саміт НАТО у Вільнюсі. Зустріч лідерів країн Альянсу відбудеться 11-12 липня.

Про це пише Reuters.

Видання зазначає, що саміт НАТО відбудеться лише за 151 кілометр від кордону з Росією. Столицю Литви перетворюють на фортецю, захищеною сучасною зброєю. Кілька країн передала сучасні системи протиповітряної оборони, яких бракує країнам Балтії.

Видання зазначає, що балтійські країни Литва, Естонія та Латвія колись перебували під владою Москви. З 2004 року стали частиною НАТО та Європейського Союзу. Держави витрачають понад два відсотки своєї економіки на оборону, але для регіону із загальним населенням близько 6 мільйонів людей цього недостатньо для утримання великої армії, інвестування у власні винищувачі чи передову ППО.

Німеччина розгорнула 12 пускових установок Patriot, які використовуються для перехоплення балістичних і крилатих ракет або бойових літаків. Іспанія привезла систему протиповітряної оборони NASAMS, Франція надсилає самохідні гаубиці Caesar. Франція, Фінляндія та Данія розміщують військові літаки в Литві, а Велика Британія та Франція надають засоби боротьби з безпілотниками.

Польща та Німеччина направили сили спеціальних операцій, посилені гелікоптерами. Інші надсилають обладнання для боротьби з будь-якими потенційними хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними атаками.

"Було б більше ніж безвідповідально залишити наше небо незахищеним, коли прибувають Байден і лідери 40 країн", — сказав президент Литви Гітанас Науседа.

Також Литва втричі збільшила кількість прикордонників на білоруському та російському кордонах, до них приєднались офіцери з Латвії та Польщі. Обидві країни також направили поліцію для патрулювання Вільнюса.

"Ми готуємося до різних провокацій", — сказав начальник прикордонної служби Рустамас Любаєвас, додавши, що побоюється хвиль мігрантів, порушень кордону або появи військової техніки без пояснення причин.

Нагадаємо, Німеччина скористається самітом НАТО у Вільнюсі, щоб закликати зосередитися на гарантіях безпеки для України. ФРН наполягатиме на відтермінуванні вступу нашої держави до Альянсу. Німеччина переконана, що цей крок може призвести до війни НАТО з Росією.

Відомо, що генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Володимир Зеленський особисто візьме участь у першому засіданні Ради Україна — НАТО в межах нового формату взаємодії.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама