Падіння режиму Башара Асада у Сирії, який був при владі більш ніж 20 років, є стратегічною політичною поразкою для країни-агресорки Росії.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
"Швидкий крах режиму Асада в Сирії — режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року — є стратегічною політичною поразкою для Москви та вкинув Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії", — йдеться у повідомленні.
Фахівці нагадали, що Кремль був активним союзником Асада з 2015 року, захищаючи його після того, як у 2011 році розпочалися масові протести у рамках масштабного руху "Арабська весна". Аналітики зауважили, що очільник Кремля Володимир Путін розглядає "кольорові революції", які призвели до появи нових демократичних урядів у колишніх радянських республіках, як загрозу стабільності та безпеці власного режиму у РФ. Проте цього разу Путіну не вдалося врятувати свого союзника від краху.
"Неспроможність або рішення Росії не зміцнювати режим Асада, оскільки наступ сирійської опозиції стрімко посилився по всій країні, також вдарить по довірі до Росії як до надійного та ефективного партнера з безпеки в усьому світі, що, своєю чергою, негативно вплине на здатність Путіна заручитися підтримкою в усьому світі. для його бажаного багатополярного світу", — наголосили аналітики.
Наразі ж ціллю РФ є збереження своєї бази в Сирії, адже влада у Дамаску переходить до опозиційних сил, з якими у Путіна не налагоджений контакт через давні відносини із Асадом.
"8 грудня Кремль уклав угоду з невизначеними лідерами сирійської опозиції щодо забезпечення безпеки російських військових баз у Сирії, але контури цієї домовленості та її довготривалість залишаються незрозумілими, враховуючи нестабільну політичну ситуацію в Сирії, яка швидко змінюється", — зазначили в Інституті.
Натомість, як запевнили експерти, втрата російських баз у Сирії матиме серйозні наслідки для здатності Росії діяти в Африці. Фахівці пояснили, що РФ використала свою військово-морську базу в Тартусі, щоб загрожувати південному флангу НАТО та зв’язати свої чорноморські активи з Середземним морем.
"Втрата російських баз у Сирії, ймовірно, порушить російське матеріально-технічне забезпечення, зусилля з поповнення запасів і ротацію Африканського корпусу, зокрема послаблюючи операції Росії та її потужність у Лівії та Африці на південь від Сахари", — додали аналітики.
Нагадаємо, 8 грудня сирійські повстанці оголосили про звільнення столиці Сирії міста Дамаск та заявили про повалення режиму Башара Асада, який понад 20 років був при владі. Сам Башар Асад втік із країни. Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що літак Асада зазнав авіакатастрофи.
Через деякий час у російських ЗМІ повідомили, що Башар Асад вже зі своєю сім'єю перебуває у Москві. Країна агресорка надала їм притулок.