1 241 день війни
Особовий склад
1 039 830
Танки
11 032
Артилерія
30 485
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 197
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
46 549
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Країна ЄС хоче разом з Україною виробляти дрони
Фото ілюстративне. Джерело: Мінстратегпром

Країна ЄС хоче разом з Україною виробляти дрони

Міністерство оборони Румунії планує домовитися з Україною про спільне виробництво дронів. Ці безпілотники Бухарест буде продавати й іншим європейським країнам.

Як повідомляє видання Digi24, ідея полягає в тому, що Румунія оплатить деталі безпілотників, розроблені українськими спеціалістами на основі бойового досвіду останніх років.

Наступним етапом стане інвестування у завод у Румунії, ймовірно в Брашові, де румуни та українці спільно будуть виробляти дрони. Більша частина виготовлених безпілотників надійде до румунської армії, а решту Бухарест буде продавати іншим країнам Європи. Аналогічні проекти Україна вже підписала з Данією та Норвегією.

"Позитивною стороною цієї угоди є те, що Україна готова її укласти, бо хоче грошей. Поганою стороною є те, що Румунія не має грошей, тому таку угоду дуже важко реалізувати цього року. Найімовірніше, додаткові кроки будуть зроблені у 2026 році, коли буде затверджено новий армійський бюджет", — наголошує видання.

У середу, 16 липня, прес-служба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України повідомляла, що американській делегації на чолі зі спецпредставником президента Сполучених Штатів Америки Кітом Келлогом презентували зразки безпілотних літальних апаратів українського виробництва. Американців запевнили, що це зброя високого рівня.

Келлог

Відомо, що делегацію зі США супроводжували міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін і радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін.

"Це зброя, здатна знищувати логістику ворога, його виробничу інфраструктуру та захищати життя наших людей. І це серійне виробництво в умовах війни. Українська зброя є не лише інструментом нашого захисту, а й стратегічною складовою безпеки всього демократичного світу", — наголосив Камишін.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляв, що російські окупанти створили підрозділ "Рубікон", який активно полює за українськими операторами дронів. Посилення автономності дронів шляхом залучення штучного інтелекту з часом дозволить прибрати операторів з поля бою.

Федоров наголосив, що для повної автономності безпілотників, можливо, знадобляться роки розробок та інвестицій. Втім, вже зараз технології штучного інтелекту активно впроваджуються у військовій сфері.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама