На фото: Куба без світла. Джерело: соцмережі

Куба веде переговори щодо допомоги через блекаут з Росією

Куба веде переговори з низкою країн-партнерів щодо відновлення електропостачання. Серед цих держав є також Росія.

Про це на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter) повідомив міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес Паррілья. Посадовець наголосив, що його країна цінує зусилля та підтримку, яку пропонують уряди Венесуели, Мексики, Колумбії, Росії та Барбадосу.

"Ми цінуємо зусилля та негайну підтримку, яку пропонують уряди Венесуели, Мексики, Колумбії, Росії та Барбадосу для вирішення поточної ситуації в національній електроенергетичній системі", — наголосив він. 

За словами очільника Кубинського МЗС, Гавана веде переговори стосовно завершення отримання цієї допомоги.

Що відомо про відключення світла на Кубі

Електромережа Куби вперше "впала" близько опівдня в п'ятницю, 18 жовтня, після того, як одна з найбільших електростанцій на острові вийшла з ладу, раптово залишивши без світла понад 10 мільйонів людей.

Дефіцит електроенергії в п’ятницю змусив комуністичний уряд Куби відправити неосновних державних працівників додому та скасувати шкільні заняття для дітей, намагаючись заощадити паливо для виробництва. Сильний вітер, спричинений ураганом Мілтон минулого тижня, ускладнив доставлення до острова дефіцитного палива човнами.

У суботу, 19 жовтня, зранку на Кубі знову повністю зникла електроенергія. Це відбулося лише через декілька годин після того, як влада оголосила про початок відновлення електропостачання

Цього року постачання палива на острів значно впали, оскільки Венесуела, Росія та Мексика, колишні основні постачальники, скоротили свій експорт на Кубу.

Уряд Куби також звинувачує Сполучені Штати Америки у постійних труднощах із придбанням палива та запчастин для експлуатації й обслуговування своїх нафтових електростанцій через торгове ембарго та санкції. Вашингтон у п'ятницю заперечив будь-яку причетність до обвалу електромережі на Кубі.

Зауважимо, що у 2015 році Куба проголосувала проти прийнятої Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй резолюції №68/262 від 27.03.2014 р. "Територіальна цілісність України", а також проти резолюцій, прийнятих на підтримку України Радою ООН з прав людини 2014 року. У 2022 році Куба голосувала проти резолюції ООН щодо репарацій Україні від Росії внаслідок російсько-української війни.

Нагадаємо, в липні стало відомо, що Білорусь може постачати до деяких країн товари, обладнання чи технології. Це стосується, зокрема, Куби. Такі процеси відбуваються в обмін на санкційну продукцію.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 21.10.2024 08:50