У неділю, 17 листопада, президент США Джо Байден уперше дозволив українським військовим використовувати систему, відому як ATACMS, для захисту своїх військ у Курській області Росії. Проте ці ракети можуть уразити об'єкти на території країни-агресора на відстані до 300 кілометрів.
Існує два варіанти ракет ATACMS — модифікація M39А1 з максимальною дальністю польоту 300 кілометрів і модифікація M39 з максимальною дальністю 165 кілометрів. Курс M39А1 може коригуватися за допомогою супутникової навігації. Старша M39 оснащена тільки інерційною навігаційною системою, тому менш точна при ураженні цілі.
Інфографіка: t.me/uawarinfographics
Під удар можуть потрапити об'єкти у Смоленську, Калузі, Липецьку та Волгодонську. До Москви ATACMS не долетять, але якщо Франція і Велика Британія наслідуватимуть приклад США, загроза ракетних ударів по столиці Росії буде неминуча, оскільки у ЗСУ на озброєнні є ракети Storm Shadow/SCALP-EG (англо-французькі малопомітні крилаті ракети з дальністю до 560 кілометрів).
ATACMS неодноразово застосовувався ЗСУ щодо об'єктів у "ДНР" та "ЛНР", як по будівлях, так і по аеродромах. У масованих ракетно-дронових атаках на Крим, які проходили навесні 2024 року, також були залучені американські ракети з касетним боєприпасом.
Нагадаємо, радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив в інтерв’ю програмі Face The Nation телеканалу CBS News, що президент Джо Байден переконуватиме свого наступника Дональда Трампа, його адміністрацію, а також Конгрес у необхідності продовження військової підтримки України у боротьбі з російськими загарбниками.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими