Торік в Україні найчастіше підробляли купюри 500 і 200 гривень. Саме ці банкноти підробляють через їх популярність в обігу та через те, що їх найпростіше підробити.
Як повідомила в інтерв'ю "Київ24" голова правління "Ліги банків України" Олена Коробкова, найпростіше підробити купюри, які були випущені до 2015 року. Водночас купюри випущені після 2015 року мають суттєво покращені захисні елементи.
"З розвитком і якістю принтерів з'явилася проблема, що можуть на них друкувати і підроблені купюри", — додає Коробкова.
Вона також наголошує, що громадянам обов'язково потрібно звертати увагу на якість купюри, оригінал повинен мати рельєф, оскільки підробна купюра виготовлена на принтері не може мати рельєфу. Коробкова зауважила, що людям потрібно бути уважними й перевіряти купюри на стихійних ринках чи різних торгових точках. Також варто уникати неліцензованих обмінників.
Коробкова наголосила, що наразі в Україні з'явились й шахраї, які продають фальшиві купюри за 40% від їх вартості. Водночас вона зауважила, що наразі в країні немає "епідемії" підроблених банкнот. Загалом, за даними за 2024 рік, на мільйон оригінальних купюр припадає від чотирьох до шести підробок.
Нагадаємо, раніше заступник голови Національного банку Олексій Шабан повідомляв, що в Україні готують оновлення монет номіналом одна та дві гривні. Проте зміни будуть впроваджуватися лише після стабілізації ситуації в країні.