1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Китай здатен влаштувати кризу світовому автопрому, — Financial Times
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Китай здатен влаштувати кризу світовому автопрому, — Financial Times

Китай заявив, що контролюватиме експорт рідкісноземельних мінералів. У тому випадку, якщо Пекін повністю перекриє постачання, то запаси магнітів, необхідних для виробництва автомобілів, закінчаться за кілька місяців.

Як повідомляє Financial Times, Китай розширив експортні обмеження на сім рідкісноземельних елементів та магнітів, критично важливих для електромобілів, вітряних турбін та винищувачів. Рішення було ухвалено на початку квітня, після того, як президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп запровадив для Китаю тарифи у розмірі 145%.

Газета зазначає, що за словами керівників автомобільної промисловості, при запасах, яких, за оцінками, вистачить на строк від трьох до шести місяців, компанії поспішатимуть накопичувати більше матеріалу та шукатимуть альтернативні постачання, щоб уникнути серйозних збоїв.

Ян Гізе, трейдер металів із франкфуртської компанії Tradium, зауважив, що клієнти були захоплені зненацька, і більшість автомобільних груп та їхніх постачальників, ймовірно, мають запаси магнітів лише на два-три місяці. 

"Якщо ми не побачимо постачання магнітів до ЄС або Японії за цей час, то думаю, в автомобільному ланцюжку постачання почнуться справжні проблеми", — наголосив він. 

Відомо, що Пекін зосередився на "важких" і "середніх" рідкісноземельних металах, які забезпечують виготовлення високопродуктивних магнітів, які здатні витримувати вищі температури. Йдеться про диспрозій, тербій і самарій. Неназваний високопосадовець автомобільної компанії заявив, що обмеження на критично важливі мінерали будуть значними для Tesla та всіх інших автовиробників. Він описав контроль Китаєм експорту, як "сім або вісім" за шкалою від одного до 10 з погляду серйозності проблеми.

"Це форма відплати, коли китайський уряд може сказати: "Добре, ми більше не йтимемо на взаємні поступки за тарифною ставкою, але ми нашкодимо вам, США, і стимулюватимемо компанії благати ваші власні уряди змінити тарифну політику", — додав співрозмовник газети.

Financial Times наголошує, що рідкоземельні метали часто зустрічаються в земній корі, але їх складно вилучати з низькою вартістю та екологічно безпечним способом, при цьому Китай має майже монополію на їх перероблювання. Так, китайські експортери вже оголосили форс-мажор на вантажі рідкісноземельних металів і магнітів, що прямують за кордон, та вилучили матеріал з продажу з ринку.

Зокрема, Японія та інші країни покладають надії на ослаблення обмежень, які запровадив Китай щодо важких рідкісноземельних металів, через австралійську компанію Lynas, яка має розширити свій малайзійський переробний об'єкт для виробництва диспрозії та тербію до середини 2025 року.

"Запасів елементів важких рідкісноземельних металів недостатньо, щоб уникнути потенційних потрясінь для автомобільних ланцюжків постачання", — заявив неназваний японський урядовець.

Він також зауважив, що національні запаси повинні забезпечити додаткове полегшення понад два-три місяці постачання автовиробників. Співрозмовник газети зауважив, що є питання лише в тому, чи зможуть країни та автовиробники побудувати новий, альтернативний ланцюжок постачання вчасно, щоб пережити кризу на власних запасах.

Наразі незрозуміло, як Пекін планує реалізувати останні заходи контролю експорту. Ситуація ускладнюється тим, що Китай натрапив на скорочення сировини для важких рідкісноземельних металів через громадянську війну в М'янмі. Це означає, що блокування експорту зміцнить внутрішні постачання.

Нагадаємо, раніше видання Bloomberg повідомляло, що Китай застеріг країни від укладення угод зі Сполученими Штатами Америки, які можуть завдати шкоди інтересам Пекіна. Китай підвищує ставки в торгівельній війні зі Сполученими Штатами, показуючи, як ризикують ці країни.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама