1 243 день війни
Особовий склад
1 041 990
Танки
11 035
Артилерія
30 583
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 198
Крилаті ракети
3 515
Гелікоптери
340
БпЛА
46 982
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Литва анонсувала поставки NASAMS Україні: коли вони прибудуть
Фото: Офіс президента

Литва анонсувала поставки NASAMS Україні: коли вони прибудуть

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що придбані його країною пускові установки зенітно-ракетних комплексів NASAMS прибудуть до України вже у вересні. Їх країна закупила для ЗСУ у червні поточного року.

Про це він написав у Twitter після зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським.

"Сьогодні в Києві я сказав моєму дорогому другу президенту Володимиру Зеленському, що Литва підтримуватиме Україну до перемоги. Наступного місяця Литва передасть Україні пускові установки NASAMS", — написав він.

Своєю чергою український гарант подякував Литві за сильну і тривалу підтримку Києва.

"Завжди радий вітати Гітанаса Науседу у Києві. Я подякував Гітанасу за сильну і тривалу підтримку України з боку Литви. Військова допомога, формула миру, експорт зерна, відновлення та інші питання. У нас є повне розуміння і готовність працювати разом", — наголосив Зеленський.

Що відомо про NASAMS 

Фото: Вікіпедія

Система протиповітряної оборони NASAMS складається з радара, ракети "повітря-повітря" та центру розподілу вогню. Установка може знищити літаки, безпілотники та крилаті ракети.

Одна пускова установка NASAMS має шість ракет. Сама батарея (а це дев'ять або 12 установок) може за 12 секунд випустити близько 70 ракет. У батарею також входять 3D-радари (AN/TPQ-64), що їх виробляє американська компанія Raytheon, кілька допоміжних сенсорів, командний пункт управління вогнем. Дальність ураження складає від 2,5 до 40 км; висота ураження — від 30 м до 16 км; час реагування — 10 секунд. 

Нагадаємо, 5 серпня Литовська Республіка виділила Україні пакет нової допомоги. Зокрема, туди увійшли ракети NASAMS, безпілотники, матеріально-технічне обладнання. Крім передання військової техніки, Литва також продовжить навчання українських солдатів, надавати медичну допомогу та реабілітацію, консультувати експертів, вносити кошти в міжнародні фонди допомоги Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама