Міністр оборони Південної Кореї Кім Ен Хен у середу, 4 грудня, перепросив за те, що викликав стурбованість громадськості спробою президента країни Юн Сок Йоля ввести воєнний стан, і запропонував піти у відставку.
Про це повідомляє Yonhap News.
Рішення було прийняте після того, як Юн оголосив надзвичайний стан у несподіваній заяві пізно ввечері, але потім скасував його через кілька годин, оскільки контрольована опозицією Національна асамблея проголосувала за його відхилення.
"Я запропонував президенту піти у відставку, взявши на себе відповідальність за всі потрясіння, спричинені надзвичайним воєнним станом", — сказав Кім у заяві, надісланій журналістам.
У вівторок, 3 грудня, у Південній Кореї було оголошено воєнний стан. Таке рішення президент Юн Сок Йоль ухвалив після того, як над ним нависла загроза імпічменту. Зокрема, південнокорейський лідер пояснював, що воєнний стан вводиться для захисту конституційного ладу країни, адже йому нібито загрожує опозиція, яка "контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду".
За даними місцевих ЗМІ, після того, як у країні ввели воєнний стан, військові оголосили про призупинення всієї парламентської діяльності в країні, а сама будівля парламенту була повністю заблокована спецпризначенцями. Також, Юн Сок Йоль нібито оголосив про розпуск парламенту країни.
Крім того, одразу після оголошення президентом воєнного стану у країні обвалилася і національна валюта. До того ж усі криптовалютні біржі в Південній Кореї наразі закриті.
На території Південної Кореї також було введено військову цензуру для всіх засобів масової інформації та запроваджено заборону зібрань, демонстрацій та мітингів.
Водночас очільник керівної партії "Народна влада" Хан Дон Хун розкритикував оголошення президентом Юн Сок Йолем воєнного стану, назвавши це рішення "неправильним", та наголосив, що планує його зупинити. А згодом парламент Південної Кореї ухвалив постанову про скасування в країні воєнного стану.
Згодом президент Південної Кореї Юн Сок Йол заявив про скасування воєнного стану в країні. Його було скасовано більш ніж через шість годин після оголошення надзвичайного стану у публічній заяві.
Нагадаємо, раніше Південна Корея відмовилася продати Україні зброю. Зокрема, українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим звернулася до південнокорейської влади з проханням продати системи протиповітряної оборони. Втім, Сеул відповів відмовою. Своє рішення країна обґрунтувала обмеженням експортного законодавства, яке забороняє постачання зброї до зон активних бойових дій.