Відтепер сухпайки для Збройних сил України проходитимуть через багаторівневу систему контролю якості. Це необхідно, щоб військові на передовій отримували найкращі польові набори продуктів.
Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України.
"Міноборони посилило перевірку добових польових наборів продуктів для Збройних сил України. Для того, щоб захисники на передовій отримували сухпайки належної якості, запроваджено багаторівневу систему контролю за їх постачанням", — йдеться у повідомленні.
Згідно з новими правилами, державні контракти на постачання сухпайків передбачають обов’язковий контроль у ветлабораторіях усіх його складників. Це стосується як перших і других страв, так і додаткових продуктів. Після лабораторних випробувань постачальники отримують дозвіл на комплектування пайків. Надалі проводиться дегустація готових страв та оцінка їх харчової якості.
Наступний етап — приймання партій пайків на об’єднаних центрах забезпечення ЗСУ. З кожної партії відбирається певна кількість ящиків, які розкривають для перевірки комплектності складників та наявності протоколів випробувань на кожне найменування продукції. Партії пайків, у яких виявили порушення, не приймаються та повертаються назад постачальнику для усунення недоліків.
"Запроваджена система контролю спрямована на те, щоб до війська надходили лише якісні продукти. Виявлені невідповідності змушують постачальників покращувати складники сухпайків, що позитивно впливає на їх якість", — пояснив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Варто зауважити, що з початку року фахівці не допустили до постачання близько 90 000 комплектів. Серед найпоширеніших невідповідностей вимогам — нестача або надлишок окремих компонентів, порушення герметичності або виявлення продуктів, які не проходили випробування. Найбільше виявлених порушень стосувалися якості м’яса у перших та других стравах.
Нагадаємо, раніше Міністерство оборони України підвищило вимоги до якості низки харчових продуктів, які постачаються українським військовим. Йдеться про м'ясо птиці, рибу та молочну продукцію.