Фото: Герман Сметанін у Facebook

Мінстратегпром пояснив, що стримує зростання виробництва мінометних снарядів в Україні

Від початку повномасштабної російсько-української війни Україна суттєво наростила виробництво мінометних мін. Проте глобальний дефіцит вибухових речовин обмежує можливості для подальшого розширення виробництва.

Про це в інтерв'ю Reuters заявив міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін. За його словами, наша країна виробляє мільйони мінометних мін та намагається зменшити свою значну залежність від військової допомоги західних країн.

Варто додати, що мінометні снаряди, які коштують дешевше й мають меншу далекобійність, ніж артилерія, є важливою зброєю проти піхотних атак російських загарбників, які Москва використовує для просування на Сході. Сметанін зауважив, що Київ наростив виробництво різних типів снарядів до артилерії, а також мінометних снарядів, проте цього ще недостатньо, та додає, що можливості України виробляти більше снарядів стримують "вузькі місця" світового виробництва та високий попит на боєприпаси, який спричинив дефіцит вибухівки.

"Єдина проблема, яка зараз у нас є — це порохи та вибухівка. Скільки вибухівки прийде в Україну, стільки у нас буде снарядів", — наголосив Сметанін.

Наразі Київ виробляє артилерійські снаряди, включно з калібром 155 міліметрів, який використовується для важкої артилерії, яку передали Україні країни-члени НАТО. Називати точну кількість виготовлених снарядів посадовець відмовився. Втім, виробництво снарядів в Україні все ще набагато менше, ніж в Росії, яка роками інвестувала значні кошти у свою армію, а також успадкувала величезні виробничі потужності часів холодної війни від Радянського Союзу.

Також Сметанін зазначив, що однією з його головних цілей було налагодження серійного виробництва українських ракет, та додав, що цей процес натрапляє на перешкоди глобального ланцюжка постачань. Втім, детальної інформації щодо цих проблем він теж не озвучив.

Нагадаємо, у жовтні прес-служба Міністерства оборони повідомляла, що за прикладом "данської моделі" Литва надасть 10 мільйонів євро на виробництво української ракети-дрона "Паляниця". Йдеться про пряме фінансування українського виробника.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 01.11.2024 15:56