1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Місто на Полтавщині перебуває під загрозою техногенної аварії: влада б’є на сполох
Фото ілюстративне. Кременчуцька ГЕС. Джерело: "Кременчук. Офіційний"

Місто на Полтавщині перебуває під загрозою техногенної аварії: влада б’є на сполох

Вода з Кременчуцької гідроелектростанції може підступити до Кременчука Полтавської області за 30-40 хвилин. Це станеться, якщо російські окупанти повністю зруйнують цей об’єкт.

Про це повідомив Telegram-канал "Кременчук. Офіційний", який належить Кременчуцькій міській раді. Там зазначили, що їхня громада розташована поруч із Кременчуцькою ГЕС, руйнування якої може привести до техногенної аварії.

"До зони можливого катастрофічного затоплення територіально потрапляють центральна та правобережна частина Кременчука, населені пункти Потоки, Мала Кохнівка, Соснівка, Придніпрянське. Час підходу "високої води" до міста у разі повного знищення ГЕС складає від 30 до 45 хвилин", — йдеться в повідомленні.

Там також вказано, що на випадок можливого катастрофічного затоплення в громаді передбачена обов’язкова евакуація населення із затоплюваної території.

"Про початок евакуації населення інформується за допомогою системи централізованого оповіщення, через засоби масової інформації, вуличні гучномовці, офіційні інтернет-сайти та телеграм-канали органів місцевої влади", — наголосили у владі.

У Кременчуцькій міській раді зауважили, що мешканці лівобережжя мають евакуйовуватись до нагірної частини Кременчука, а мешканці правобережжя — на Деївську гору. Ймовірні зони підтоплення поділені на мікрорайони, за якими закріплені збірні пункти евакуації.

"Якщо ви не встигаєте евакуюватися, то маєте піднятися на вищі поверхи (вище другого поверху) своїх або найближчих будинків і очікувати сходження "високої води" або рятувальників. Далі евакуйоване населення переміщують до безпечних районів розміщення в Полтавській і Кіровоградській областях. Туди населення прямує пішки, автомобільним і залізничним транспортом, власними транспортними засобами та перебуває там до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (орієнтовно протягом семи-десяти діб)", — підсумували у владних структурах.

Джерело: Кременчуцька міська рада

Нагадаємо, в липні цього року керівник "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповідав, що, за найгіршим сценарієм, підтоплення гідроелектростанцій будуть мінімальними, тимчасово може зникнути можливість генерувати електроенергію та подавати прісну воду. Однак Канівську та Київську ГЕС майже неможливо зруйнувати ззовні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама