МОЗ оновило cтандарти охорони здоров’я при туберкульозі

08 ЖОВТНЯ 2021 10:35

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило Наказ №2161 «Про внесення змін до стандартів охорони здоров’я при туберкульозі». Головна мета документа – застосування кращих міжнародних підходів у сфері надання медичної допомоги хворим на туберкульоз.

Як повідомляється на сайті КМУ, Україна продовжує впроваджувати доказові методики лікування відповідно до Європейських стандартів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Українського пацієнта лікуватимуть так, як його лікували б у будь-якій іншій країні Європи.

Оновлений Наказ також визначає:

критерії якості профілактики та раннього виявлення туберкульозу;

новітні алгоритми скринінгу та діагностики туберкульозу, в тому числі з використанням генетично-молекулярних методів як первинного діагностичного тесту;

критерії якості лікування чутливого туберкульозу та питання застосування сучасних протитуберкульозних препаратів та новітніх схем лікування туберкульозу із лікарською стійкістю;

Крім того, документ регламентує критерії якості щодо ведення випадків ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція, туберкульоз/вірусний гепатит С та інших супутніх захворювань.

Втілення положень наказу дозволить підвищити показник ефективності та якості лікування туберкульозу, в тому числі лікарсько-стійкого та забезпечить зниження показника захворюваності, смертності та поширеності, а також сприятиме зменшенню невиправданих витрат та ризиків для пацієнтів.

Фото з мережі Інтернет.

Суспільство, 08.10.2021 10:35