В Антарктиді науковці пробурили лід на глибину майже у три кілометри та дістали крен льоду, вік якого становить 1,2 мільйона років.
Передбачається, що дослідження льоду має надати інформацію, як еволюціонували атмосфера та клімат Землі, повідомляє Associated Press.
Так, італійський гляціолог і координатор проекту Beyond EPICA Карло Барбанте зазначив, що завдяки цьому дослідженню ми зрозуміємо, що змінилося в атмосфері щодо вмісту парникових газів, хімічних речовин і пилу.
Видання зазначає, що бурінням льоду займалися науковці та технічні фахівці, Команда з 16 осіб працювала щоліта протягом чотирьох років за середньої температури -35°C. Ізотопний аналіз визначив вік льоду, який видобули вчені, як мінімум 1,2 мільйона років.
Варто зауважити, що ця команда вчених раніше видобула керн льоду віком близько 800 тисяч років. Його аналіз засвідчив, що за ці 800 тисяч років концентрація парникових газів таких, як вуглекислого газу та метан, навіть у найтепліші періоди жодного разу не перевищила рівнів, що спостерігалися з початку індустріальної революції.
"Сьогодні ми бачимо рівень вуглекислого газу, який на 50% вищий за максимальні показники за останні 800 тисяч років", — наголошують вчені.
Кліматолог з Університету Пенсільванії Річард Еллі зазначив, що успіхи у вивченні крижаних кернів допомагають науці краще дослідити кліматичні умови минулого та вплив людини на клімат у теперішньому. Він додав, що вивчення цього льодовика відкриває додаткові перспективи, адже вчені можуть дізнатися більше про історію Землі.
Нагадаємо, раніше вчені повідомляли, що на Землі може статись нове масштабне виверження вулкана. Воно може посіяти хаос у світі.