Фото: "Укрінформ"

МВФ наклав мораторій на виплату Україною зовнішнього боргу

Міжнародний валютний фонд підтримав мораторій на виплату Україною зовнішнього боргу, який діятиме до 2027 року. 

Про це повідомив голова місії МВФ в Україні Гевін Грей, передає прес-служба МВФ.

За словами Грея, амбіційну реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу проведуть у першій половині 2024 року, щоб допомогти відновити стійкість боргу та водночас створити такий необхідний бюджетний простір.

Зазначається, що офіційний мораторій кредиторів триватиме до кінця програми з МВФ (до 2027 року), а період мораторію приватних кредиторів, як очікується, закінчиться у серпні 2024 року.

"Таким чином, як повідомила влада, вони планують завершити реструктуризацію комерційного боргу до середини 2024 року", — додав Грей.

У МВФ також наголосили, що попри війну економічні показники України демонструють міцність. Відтак, МВФ підвищив зростання ВВП України до 4,5 відсотка у 2023 році, і очікується, що наступного року він зросте на 3-4%. Проте перспективи залишаються надзвичайно невизначеними, оскільки війна залишається головним ризиком.

Нагадаємо, аналітики міжнародного валютного фонду (МВФ) оприлюднили новий прогноз про стан української економіки. Експерти вважають, що показники зростання цієї сфери до кінця 2023 року покращаться на 2%.

Додамо, за попередніми оцінками експертів, середній офіційний курс долара в Україні за підсумками 2024 року становитиме 41,1 гривні за долар. Проте невідомо як чітко все буде розвиватися на валютному ринку, адже зараз є багато факторів, на які не можна вплинути та спрогнозувати курс найближчим часом.

Раніше Міжнародний валютний фонд схвалив нову програму розширеного фінансування EFF для України в розмірі 15,6 млрд доларів. Перший транш у розмірі $2,7 млрд надійшов на початку квітня. Загалом цього року Україна мала б отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 мільярда доларів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 13.12.2023 13:48