1 148 день війни
Особовий склад
936 210
Танки
10 638
Артилерія
26 377
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 132
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 837
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
На ЧАЕС зафіксовано ще три осередки тління: рятувальники продовжують роботу (фото, відео)
Фото: ДСНС

На ЧАЕС зафіксовано ще три осередки тління: рятувальники продовжують роботу (фото, відео)

На Чорнобильській атомній електростанції тривають роботи з ліквідації наслідків пожежі. Виявлено ще три осередки тління.

Про це повідомило Державне агентство України з питань управління зоною відчуження. Зазначається, що до гасіння цих трьох осередків та часткового розкриття конструкцій залучено три групи верхолазів (по чотири особи в кожній). Вже зроблено 22 отвори, а загальна площа розкриття становить близько два метри квадратних.

"Прокладено робочі лінії на п’ять стволів. Ситуацію моніторять за допомогою БпЛА з тепловізором", — наголосили у ДАЗВ.

Фахівці додали, що радіаційна обстановка залишається стабільною. Виходу радіоактивних продуктів за встановлені межі не зафіксовано.

Водночас у Державній службі з надзвичайних ситуацій оприлюднили фото та відео із Чорнобильської АЕС, і показали, як тривають роботи із гасіння пожежі.

Що відомо про атаку на ЧАЕС

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у ніч на 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого четвертого енергоблока Чорнобильської атомної станції, який береже світ від радіації. За словами президента, це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою — з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей.

Згодом Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що у ніч на 14 лютого російський ударний безпілотник влучив в укриття зруйнованого четвертого енергоблока Чорнобильської атомної станції. Ворожий удар спричинив руйнування та пожежу на даху конструкції. В Агентстві також оприлюднили фото наслідків російської атаки.

За даними ДСНС, станом на ранок 14 січня радіаційний фон на території ЧАЕС перебував у межах норми. На проммайданчику Чорнобильської АЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень.

Своєю чергою речник глави Кремля Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російські війська не могли атакувати Чорнобильську атомну електростанцію. Він переконаний, що це "провокація". 

Нагадаємо, раніше головний інженер ЧАЕС Олександр Тітарчук заявляв, що після влучання російського дрона з'явилася ймовірність витоку радіоактивних речовин.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама