Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року.Таку інформацію оприлюднили журналісти агенції Reuters, які послалися на аналіз двох компетентних у цій галузі джерел."Зупинка роботи цього НПЗ ускладнює зусилля Росії щодо боротьби з дефіцитом палива. На ремонт знадобиться щонайменше півроку", — наголосили співрозмовники медійників.У Reuters зазначили, що компанія "Газпромнефть", яка володіє Московським нафтопереробним заводом, не відповіла на запит про коментар.Як відомо, в ніч на 18 червня та зранку безпілотники здійснили атаку на Москву. Однією з ключових цілей удару став Московський нафтопереробний завод у районі Капотня.Згодом президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Сили оборони уразили Московський НПЗ. Він наголосив, що такі удари мають продемонструвати Росії необхідність припинення війни.У Генштабі ЗСУ поінформували, що внаслідок атаки підприємство повністю зупинило роботу. Військові заявили, що завод припинив перероблення нафти через значні пошкодження чотирьох великих резервуарів і технологічного обладнання.Нагадаємо OSINT-аналітики повідомили, що в Москві на дахах цивільних будівель продовжують установлювати нові комплекси протиповітряної оборони "Панцир-СМД-Е". Таким чином посилюють систему оборони столиці країни-агресорки Росії.Зокрема, один із комплексів розмістили поруч із ринком "Садовод" — за декілька сотень метрів від Московського НПЗ, який раніше атакували Сили оборони України..

Вранці 24 червня у столиці стався вибух в одній із багатоповерхівок. На місці працюють екстрені служби.Про це повідомили місцеві пабліки. Зазначається, що інцидент трапився в квартирі за адресою бульвар Миколи Міхновського, 32.За словами очевидців, вибух стався в одній із квартир, яка є офісним приміщенням. Там вибило балкон і вікна, а також спалахнула пожежа.Причина вибуху поки невідома. Наразі на місці працюють усі екстрені служби.Нагадаємо, 20 червня у Києві сталася пожежа в одному із закладів харчування. Загоряння ліквідували. Вогонь поширився на площі 300 квадратних метрів. Жертв та постраждалих немає.Також 18 червня у Рівному сталася пожежа у багатоповерхівці. Загинула дитина. Ще трьох дітей госпіталізували до лікарні..

На фото Planet Labs за 23 червня можна побачити наслідки ракетних ударів Збройних сил України по "Воронезькому заводу напівпровідникових приладів" (російською — АО "Воронежский завод полупроводниковых приборов — Сборка").Про це повідомили медійники "Схем", які отримали в розпорядження супутникові знімки з цього об’єкта."Пошкоджені щонайменше дві будівлі цього російського підприємства", — констатували журналісти.Вони зауважили, що в день атаки губернатор Воронезької області Олександр Гусєв також повідомив про пошкодження "виробничих об’єктів одного з підприємств Воронежа".За даними ресурсу War&Sanctions, який підпорядковується Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, цей завод у Воронежі виробляє напівпровідники для таких ракет, як "Іскандер-К" і Х-101, а також електроніку для російських систем протиповітряної оборони "Панцир-С1".Підрозділи Повітряних сил ЗСУ завдали ударів по підприємству 22 червня, про що повідомили у Генштабі. У відомстві уточнили, що для ураження використовували "високоточні крилаті ракети повітряного базування"."Цей об'єкт є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу, оскільки спеціалізується на виготовленні електронних компонентів для високої точності озброєння", — пояснили військові спеціалісти.Вони додали, що, зокрема, на заводі випускають транзисторні збірки та матриці для блоків крилатих ракет Х-101, напівпровідникові матриці для бортових цифрових обчислювальних машин БЦОМ "Заря-61М" у складі ракет 9М727 ОТРК "Іскандер-К", а також діоди для телевізійних каналів бойових машин ЗРГК "Панцир-С1"."Продукція заводу безпосередньо використовується ворогом для ударів по Україні, тому ліквідація цих потужностей суттєво погіршить здатність Росії виробляти нові ракети", — наголосили в Генштабі ЗСУ.Нагадаємо, 21 червня стало відомо, що Сили оборони України здійснили масштабну серію ударів по стратегічних військових і паливних об'єктах російських окупантів як у глибокому тилу Російської Федерації, так і на тимчасово захоплених територіях. Українські безпілотники та далекобійне озброєння паралізували ключові логістичні артерії та нафтову інфраструктуру, яка забезпечувала постачання ворожої армії..

Вранці у вівторок, 23 червня, росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку.Про це повідомив пресцентр Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області.Рятувальники оперативно запобігли поширенню хмари та повністю локалізували її в радіусі 10 метрів. Жодної загрози для життя та здоров'я людей немає. "Показники повітря перебувають у межах допустимих санітарних норм", — запевнили в ДСНС.На місці події працювали фахівці ДСНС та Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб. Вони виконали лабораторні заміри."При дослідженні вмісту аміаку в зоні житлової забудови перевищень не виявлено, ситуація під контролем", — зазначив заступник генерального директора з питань профілактики хвороб Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Мащак.Нагадаємо, у ніч на 22 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масовану атаку безпілотниками на Запоріжжя. Внаслідок ворожих ударів пошкоджено житлові будинки, спалахнули пожежі, а також відомо про загиблу жінку та кількох поранених місцевих жителів..

Російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Наслідки ворожих прильотів у містіЯк уточнили надзвичайники, ввечері 22 червня Росія вкотре обстріляла місто. Авіаційний удар загарбників прийшов по цивільній інфраструктурі, влучання зафіксовано на трьох локаціях. Через атаку троє людей отримали поранення різного ступеня важкості. На одній із постраждалих локацій загорівся тролейбус, який зазнав суттєвих пошкоджень.. Робота екстрених службНа місця подій оперативно прибули профільні підрозділи рятувальників, які розпочали ліквідацію наслідків російського обстрілу. Фахівці ДСНС ліквідували всі осередки загоряння. Жителям міста надається необхідна медична та психологічна допомога.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..

У ніч на 22 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масовану атаку безпілотниками на Запоріжжя. Внаслідок ворожих ударів пошкоджено житлові будинки, спалахнули пожежі, а також відомо про загиблу жінку та кількох поранених місцевих жителів.Про це у Telegram-каналі повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.Наслідки влучання у приватний секторЗа словами посадовця, ворожі безпілотники поцілили по приватному сектору обласного центру. Через удар російського дрона загорівся приватний будинок, який згодом був повністю зруйнований. Спершу надходила інформація, що у будівлі, що палає, залишається жінка, а троє людей дістали поранення. Згодом очільник ОВА підтвердив найгірші побоювання — під завалами зруйнованого будинку знайшли тіло загиблої жінки. На місці трагедії оперативно працювали екстрені служби.Руйнування інших об'єктів містаОкрім цього, зафіксовано влучання ворожого БпЛА по нежитловій будівлі, де також спалахнула пожежа, але там минулося без постраждалих. Чергових руйнувань зазнав і ще один приватний будинок — там поранення дістав чоловік, якому одразу надали необхідну медичну допомогу. Крім приватних осель, окупанти пошкодили багатоповерхівку: у будівлі вибило вікна та понівечило фасад. Комунальні та екстрені служби міста вже усувають наслідки ворожої атаки.Нагадаємо, 21 червня росіяни понад 30 разів атакували Дніпропетровщину. Під ударами були різні райони області..

У неділю, 21 червня, у Поморському воєводстві Польщі сталася масштабна пожежа на заводі з виробництва аерозолів у селі Харново поблизу міста Устка. Як пише Polsat News, посилаючись на заяву молодшого прессекретаря поліції Слупська Амадеуша Галуса, повідомлення про займання рятувальники отримали близько 12:40. До 13:00 полум’я поширилося на весь виробничий цех.На місці працюють кілька пожежних підрозділів, до яких продовжують прибувати додаткові сили. За словами речника командувача Державної пожежної служби Поморського воєводства Давіда Вестриха, рятувальники поки не знають, які саме речовини перебувають усередині підприємства."Ми знаємо, що це компанія, яка виробляє аерозолі, тому існує потенційний ризик вибуху", — зазначив він.Через загрозу вибуху пожежники проводять операцію з безпечної відстані. Наразі їхнім головним завданням є локалізація вогню та недопущення його подальшого поширення.У зв’язку з пожежею влада Устки звернулася до мешканців із закликом залишатися вдома, мінімізувати перебування на вулиці, зачинити вікна та двері, а також вимкнути системи вентиляції через можливе потрапляння шкідливих речовин у повітря.Евакуація працівників та населенняПрацівників підприємства було евакуйовано. Крім того, служби екстреної допомоги евакуювали жителів прилеглих територій у радіусі 200 метрів від заводу.Причини пожежі наразі залишаються невідомими. За попередньою інформацією, постраждалих немає.Нагадаємо, раніше в столиці Польщі четверо людей загинули та двоє отримали поранення внаслідок пожежі в тирі. Трагедія сталася у варшавському районі Урсинів..

Сили оборони України уночі 21 червня провели масштабну та надзвичайно успішну нічну операцію, завдавши нищівних ударів по стратегічних об'єктах російських загарбників на значній відстані від лінії фронту. Комбінована атака українських спецслужб та військових була спрямована на руйнування ворожих систем протиповітряної оборони, паливної інфраструктури та ліній забезпечення ворожих військ.Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі.Робота на відстані 300 кілометрів: хто стоїть за атакоюЗеленський зазначив, що спецоперація продемонструвала високий рівень координації між різними структурами Сил оборони. Потужні вибухи, які пролунали вночі, стали результатом спільної бойової роботи відразу кількох відомств. Глава держави висловив глибоку вдячність бійцям Служби безпеки України, Сил безпілотних систем, Головного управління розвідки та Сил спеціальних операцій за успішне виконання завдань на відстані близько 300 кілометрів від лінії бойового зіткнення."Цієї ночі наші далекобійні санкції застосовувались по воєнній логістиці, нафтовій галузі та протиповітряній обороні окупантів. Все це справедливі відповіді на жорстокі російські удари проти наших людей", — наголосив Зеленський.Тотальні втрати ворога: від "Панцирів" до нафтобазЗа словами президента, унаслідок точних влучань серйозних руйнувань зазнали критично важливі об'єкти ворога по обидва боки Керченської протоки. Під ударом опинилася морська логістична мережа, яка забезпечувала транспортування нафтопродуктів у Краснодарському регіоні Росії, а також велика нафтобаза в тимчасово окупованій Керчі.Окрім паливного сектору, українські захисники влаштували справжній розгром російським підрозділам ППО, які прикривали ці райони. Спецпризначенцям вдалося ліквідувати воєнну логістику та знищити одразу кілька одиниць дорогої техніки:чотири радіолокаційні станції, що входили до складу передових зенітно-ракетних комплексів С-400;два самохідні зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир".Зеленський заявив, що агресор розуміє лише мову ультиматумів та військової переваги. "Вдячний усім нашим воїнам за влучність і професіоналізм. Тільки силу Росія розуміє, і наша далекобійна сила точно працює на мир. Слава Україні!" — резюмував Володимир Зеленський.Нагадаємо, раніше стало відомо, що у ніч на 21 червня тимчасово окуповане місто Керч зазнало масованої атаки безпілотників, унаслідок чого на кількох стратегічних об'єктах спалахнули сильні пожежі. Супутникові знімки зафіксували численні займання як на території півострова, так і на російському березі Керченської протоки. .

У ніч на 21 червня тимчасово окуповане місто Керч зазнало масованої атаки безпілотників, унаслідок чого на кількох стратегічних об'єктах спалахнули сильні пожежі. Супутникові знімки зафіксували численні займання як на території півострова, так і на російському березі Керченської протоки.Про це повідомляє моніторингова група "Крымский ветер".Масштабні займання у морському порту КерчіЗа даними джерела, у Керчі продовжує потужно горіти термінал у морському рибному порту. Кількість теплових сигнатур у цьому районі постійно збільшується. Більшість вогневих відміток зафіксовано на території АО "АЕГАЗ-Термінал" — це спеціалізований комплекс по транспортній обробці вантажів і перевалці зрідженого газу. Окрім цього, за всього лише 600 метрів на захід розташований інший паливний термінал, який належить власнику мережі автозаправок компанії "ТЕС".Нічному інциденту передував сильний наліт дронів. У місті та його околицях лунало багато вибухів, а також активно працювала російська ППО.Удари по військових об'єктах та мису ЗюкОкрім портової інфраструктури, сильна пожежа відмічена безпосередньо у Керчі на території військової частини 98546. Там дислокується 630-й окремий шляховий залізничний батальйон Росії.За даними супутникових знімків, ще одне серйозне вогнище займання зафіксовано на мисі Зюк у районі села Курортне, що розташоване на Азовському узбережжі Керченського півострова. Ця локація є стратегічно важливою для окупантів, адже на мисі розгорнута російська радіолокаційна станція (РЛС), а трохи південніше знаходяться позиції зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.Горить порт "Кавказ" на території РосіїВогонь охопив об'єкти не лише в окупованому Криму. Потужна пожежа вирує також у порту "Кавказ" на косі Чушка, яка розташована на російському березі Керченської протоки. У цій зоні знаходяться великий паливний термінал і нафтобаза, які забезпечують логістичні потреби російської армії.Нагадаємо, у ніч на 18 червня підрозділи Сил оборони повторно уразили Московський нафтопереробний завод та інші важливі об’єкти на території країни-агресорки..

У суботу, 20 червня, у Києві сталася пожежа в одному із закладів харчування. Загоряння ліквідували.Про це повідомило Головне управління ДСНС України у місті Києві. Зазначається, що пожежа сталася на вулиці Мілютенка близько 18:50.Вже о 20:11 загоряння було ліквідовано. Вогонь поширився на площі 300 квадратних метрів. Жертв та постраждалих немає."Причину виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, 18 червня у Рівному сталася пожежа у багатоповерхівці. Загинула дитина. Ще трьох дітей госпіталізували до лікарні.Додамо, на Чернігівщині загинув 10-річний хлопчик. Трагедія сталася на одній із водойм. Також у селі Носківці Вінницької області ввечері 11 червня сталася трагедія. У ставку потонув неповнолітній хлопчик..

У суботу, 18 червня, у Рівному сталася пожежа у багатоповерхівці. Загинула дитина.Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Рівненській області. Зазначається, що загоряння сталося в однокімнатній квартирі на сьомому поверсі дев’ятиповерхового багатоквартирного житлового будинку на вулиці Кулика і Гудачека."До місця виклику оперативно прибули підрозділи ДСНС. На момент прибуття рятувальників спостерігалося інтенсивне горіння квартири, а також трьох балконів. Паралельно з гасінням пожежі здійснювалась евакуація мешканів будинку. На місці події працювали дві ланки газодимозахисної служби. Через сильне задимлення рятувальники за допомогою автодрабини провели рятування двох жінок із сусідньої квартири. Загалом на пожежі врятовано п'ять осіб та евакуйовано 20 мешканців будинку", — йдеться у повідомленні.Під час проведення розвідки в квартирі на сьомому поверсі вогнеборці виявили тіло 11-річного хлопчика. Загалом в стані середньої важкості з діагнозом токсична дія оксиду вуглицю госпіталізовано трьох дітей (2018 р.н., 2013р.н., 2026 р.н.). Причина виникнення пожежі встановлюється."Вдалося не допустити подальшого поширення вогню на інші квартири та поверхи будинку. На місці події також працювали психологи ДСНС, які надавали необхідну допомогу та підтримку постраждалим. До ліквідації пожежі залучалися дві автоцистерни, автодрабина, автомобіль газодимозахисної служби, пожежно-рятувальні підрозділи 1-ї та 2-ї державних пожежно-рятувальних частин м. Рівне, та психологи ДСНС", — додали рятувальники.Нагадаємо, на Чернігівщині загинув 10-річний хлопчик. Трагедія сталася на одній із водойм. Також у селі Носківці Вінницької області ввечері 11 червня сталася трагедія. У ставку потонув неповнолітній хлопчик.19 червня на Одещині поблизу села Сичавка у відкрите море віднесло 11-річну дівчинку. Дитина приїхала на відпочинок разом із прабабусею..

На Одещині 20 червня рятувальники ліквідували наслідки ворожого удару по автозаправній станції, де виникла загроза потужного вибуху газовоза. Російська атака спричинила пожежу в операторській АЗС у Білгород-Дністровському районі, проте вогнеборцям вдалося вчасно охолодити цистерну.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Загоряння газовоза та загроза детонаціїЗа даними надзвичайників, ворожий удар прийшов по території однієї з автозаправних станцій, розташованої у Білгород-Дністровському районі. Унаслідок прильоту миттєво спалахнула будівля операторської АЗС, а вогонь швидко перекинувся на спецтранспорт — виникло сильне загоряння газовоза. Через високу температуру та відкрите полум'я існувала серйозна небезпека вибуху цистерни з пальним, що могло призвести до значних руйнувань навколо.Оперативна ліквідація та відсутність жертвСлужба порятунку зреагувала миттєво: вогнеборці ДСНС оперативно прибули на місце надзвичайної ситуації. Для недопущення вибуху цистерни з газом фахівці розгорнули інтенсивні роботи з її постійного охолодження, паралельно приборкуючи основні осередки вогню. Завдяки професійним діям пожежників небезпеку було повністю нейтралізовано, а пожежу успішно ліквідовано. За офіційними даними відомства, трагедії вдалося уникнути. На щастя, внаслідок цієї підступної атаки росіян ніхто не постраждав.Нагадаємо, російські загарбники здійснили черговий жорстокий обстріл житлового сектора у Херсонській області, спричинивши значні руйнування та пожежі. Внаслідок ворожих ударів постраждали мирні жителі, а ліквідовувати наслідки атаки рятувальникам довелося за допомогою новітніх технологій..

У п’ятницю, 19 червня, в Павлограді Дніпропетровської області внаслідок російської ранкової атаки загинула восьмирічна дівчинка. Ще одну жінку шпиталізовано.Про це повідомив начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Олександр Ганжа."Загинула восьмирічна дівчинка. Ще одна людина отримала поранення. Такі наслідки ранкової ворожої атаки на Павлоград", — написав він у своєму Telegram-каналі.Посадовець уточнив, що поранену 49-річну жінку госпіталізували. Її стан лікарі оцінюють як середньої важкості."Зайнялися два приватні будинки. Одна оселя зруйнована", — акцентував Олександр Ганжа.Раніше він поінформував, що ворог атакував три райони Дніпропетровської області артилерією та безпілотниками. На Нікопольщині під ударом перебували Нікополь, Червоногригорівська, Покровська, Мирівська та Марганецька громади. Понівечені підприємство, поштове відділення, приватні будинки і автомобіль.У Синельниківському районі противник завдав удару по Дубовиківській і Васильківській громадах. Пошкоджені спортивна школа та будівля, що не експлуатується.У Павлограді зайнялися приватні будинки.Нагадаємо, що 10 червня російські війська завдали удару по Павлограду на Дніпропетровщині, влучивши в житлову багатоповерхівку. Внаслідок атаки виникла пожежа..

У п'ятницю, 19 червня, зранку російські війська атакували Харків керованими авіаційними бомбами. Внаслідок обстрілу в одному з районів пошкоджено будинки, є постраждалі, серед них — діти.Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі.Повітряні сили ЗСУ ще о 03:28 попереджали про пуски КАБів на Харківську область. Через невеликий проміжок часу мер поінформував, що окупанти завдали ударів авіабомбами по Холодногірському району міста.Згодом з’ясувалося, що внаслідок атаки є постраждалі, проте кількість і стан уточнюються. Крім того, в Харкові пошкоджені будинки і не тільки."Унаслідок влучання КАБів пошкоджено близько 15 приватних житлових будинків, складське приміщення. Проводиться подальше обстеження прилеглої до обстрілу території", — уточнив Ігор Терехов.О 05:26 він написав, що в Холодногірському районі шість постраждалих людей і більше сорока приватних будинків, що пошкоджені внаслідок ворожого удару.Останню інформацію міський голова Харкова подав о 07:44, коли кількість постраждалих через ворожі удари в місті зросла."На цю хвилину відомо про девʼятьох постраждалих, четверо з яких діти", — акцентував Ігор Терехов.Нагадаємо, що ввечері 15 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині. Ворог поцілив по селу Добренька Берестинського району. Внаслідок рашистської атаки в населеному пункті спалахнув покинутий будинок. Також фіксували пошкодження ще 10 приватних будинків..

У четвер, 18 червня, українські дрони успішно обстріляли Московський нафтопереробний завод, де спалахнули масштабні пожежі. Цьому не завадили три кільця протиповітряної оборони навколо столиці Росії.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами в четвер, 18 червня. Він назвав це "абсолютно справедливою українською відповіддю"."Ми казали, що будемо їх діставати. Якщо Путін не хоче закінчувати цю війну, хоче продовжувати, ми тихенько сидіти не будемо, відповідатимемо. Відповідь має бути сильною та справедливою", — акцентував він.Український президент нагадав свою обіцянку після обстрілу Києво-Печерської лаври про підготовку належної відповіді на агресивні дії Росії."Ми не хочемо цієї війни, ніколи не хотіли, всі це знають, і партнери це знають, і точно не хочемо, щоби палала Україна через ворога. Якщо так, то палатиме й ваша Москва", — додав він.Зеленський іще раз наголосив, що час закінчити агресію, час закінчити цю війну. На саміті G7 усі партнери побачили, що Україна 100% підтримує закінчення війни, але цього наразі не хоче Росія."Тому я вважаю, що ми повинні посилювати тиск. Безумовно, я кажу про тиск різного характеру. Це не тільки далекобійні санкції України, це і партнерські санкції енергетичні", — пояснив він.За його словами, це має стосуватися тіньового флоту, енергетики, нафти, газу банківської системи, зброї, оборонки, — всього, що можна."Щоби Росія відчувала, що немає сенсу воювати. Головне, щоби народ Росії розпочав відчувати, що, чесно кажучи, воює одна людина, Путін, а розплачуються за все люди. І тому, на мій погляд, треба тиснути всім на Путіна. Українцям треба тиснути, абсолютно всім європейцям, американцям, ну і рускім. Пора вже тверезіти та тиснути на свого керівника", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, в Генштабі ЗСУ сьогодні повідомляли, що Сили оборони потужно обстріляли Росію. Зокрема, під ударами опинилися Московський НПЗ, нафтобаза, залізничний міст та інші об'єкти на території окупантів..
