Тетяна Крупа. Фото: Хмельницька обласна військова адміністрація

На Хмельниччині 50 прокурорів оформили інвалідність через керівницю МСЕК Крупу: що відомо

У Хмельницькій області розпочато службове розслідування через інформацію про те, що 50 прокурорів, ймовірно, отримали інвалідність другої групи, за рішенням голови обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, яка перебуває під слідством.

Про це повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Зазначається, що службове розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформацію, яка стосується вищезгаданої обласної прокуратури Хмельниччини, а й інших органів прокуратури.

"У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури Генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування. Комісія з проведення службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів для з’ясування цих обставин", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про інцидент

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов у середу, 16 жовтня, заявив, що майже всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, яку їм "поставила" скандальна глава обласної МСЕК (медико-санітарної комісії) Тетяна Крупа.

"Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… інвалідами другої групи — згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність — згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду О.Крупи", — написав Бутусов.

До того ж журналіст опублікував список прокурорів, які за його даними, оформили інвалідність. Згідно з інформацією Бутусова, з усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів інвалідність не оформив лише один прокурор.

"Очевидно, усі рішення МСЕК Хмельницької області відносно видачі свідоцтв про інвалідність усім працівникам правоохоронних органів Хмельницької області, а також членам їх родин, мають бути переглянуті", — додав головний редактор "Цензор.НЕТ".

Загальна сума пенсій, яку 50 прокурорів отримали з грошей платників податків, становить понад 54 мільйони гривень — це підрахунок на основі декларацій прокурорів про доходи. Водночас пенсії через інвалідність отримували й близькі родичі прокурорів, відтак точну суму підрахувати неможливо.

Натомість Бутусов припускає, що гроші були не найголовнішими у цій схемі. Зокрема, згідно із законодавством про працю, люди з інвалідністю мають перевагу при працевлаштуванні та при переході з посади на посаду. До того ж їх набагато складніше звільнити, а наявність дружини або чоловіка з інвалідністю — додаткова причина, щоб не допустити переведення прокурора зі "своєї" області, де в нього вже налагоджено зв'язки.

"Тобто свідоцтва МСЕК від Тетяни Крупи захищали прокурорів та допомагали робити кар'єру найзручнішим способом. А пенсії від Олександра Крупи були приємним бонусом за співпрацю", — вважає Бутусов.

Що відомо про справу Тетяни Крупи

Ще 3 та 4 жовтня правоохоронці у межах розпочатого кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби, провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці та її близьких родичів.

У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тисяч доларів США, а також низку підроблених медичних документів, списки "ухилянтів" із прізвищами та фіктивними діагнозами. Крім того, вдома у посадовиці та її родичів працівники ДБР знайшли майже 5 мільйонів 244 тисяч доларів США, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, брендові прикраси та коштовності. Правоохоронці знаходили гроші у квартирі практично в кожному куточку: у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовці та відмивання нею грошей через різні бізнес-проекти.

Під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно. 

Також правоохоронці виявили, що родині топчиновниці належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, дев'ятьма елітними автівками, корпоративними правами на 48 мільйонів гривень, готельно-ресторанним комплексом на майже 3000 квадратних метрів в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також "накопичила" майже 2,3 мільйона доларів США. Всі ці статки вона не внесла до своєї щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи було повідомлено про підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років з конфіскацією усього майна.

Нагадаємо, у мережі показали сумки з грошима, які голова Хмельницької МСЕК викинула через вікно під час обшуків.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Події, 16.10.2024 18:12