1 038 день війни
Особовий склад
782 510
Танки
9 644
Артилерія
21 379
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 032
Крилаті ракети
3003
Гелікоптери
329
БПЛА
20 999
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,9
41,7
43,6
43,6
На Хмельниччині чоловік намагався продати на інтернет-аукціоні артефакт, якому понад 1500 років
Фото: Хмельницька обласна прокуратура

На Хмельниччині чоловік намагався продати на інтернет-аукціоні артефакт, якому понад 1500 років

У Хмельницькій області правоохоронці запобігли незаконному продажу на інтернет-аукціоні артефакту часів Великого переселення народів, якому понад 1500 років.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора. За даними слідства, чоловік намагався продати срібну накладку епохи Великого переселення народів 425-450 років.

"Унікальну знахідку житель Хмельниччини намагався продати на одному з інтернет-аукціонів. Керівництво музею виявило цей факт і звернулося із заявою до прокуратури. Предмети подібного стилю, який має назву "стиль Сьоздала", вважають показником інтернаціональної моди варварських еліт того часу, а їх розповсюдження маркує стрімкий рух цілих народів", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що географія поширення таких знахідок різноманітна — Волинь, Крим, Скандинавія, Угорщина, Німеччина, Північна Франція. Проте це рідкісні, одиничні екземпляри, яких на сьогодні немає у колекції музею.

Житель Хмельниччини намагався продати на інтернет-аукціоні срібну накладку

Під час перевірки правоохоронні органи встановили дані продавця та вилучили артефакт. Наразі призначено комплексну комісійну та мистецтвознавчу експертизу, а також експертизу сплавів і металів.

"Досудове розслідування за процесуального керівництва Шепетівської окружної прокуратури триває у рамках кримінального провадження за фактом незаконного привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї (ч. 1 ст. 193 КК України). Його здійснюють слідчі райуправління поліції ГУНП у Хмельницькій області за оперативного супроводу регіонального відділу протидії кіберзлочинам", — додають прокурори.

В Офісі генпрокурора нагадали громадянам, що культурні цінності — це об’єкти матеріальної та духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України. У разі виявлення предмета, що становить культурну цінність, право власності на нього набуває держава.

"Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України особа, яка виявила такий скарб, має право на одержання від держави винагороди у розмірі до 20% від його вартості на момент виявлення, якщо вона негайно повідомила Національну поліцію або органи місцевого самоврядування про знахідку і передала її", — наголосили у ОГПУ.

Нагадаємо, раніше на території храму святих страстотерпців Бориса і Гліба у Вишгороді відбулися роботи з демонтажу старовинного пірофілітового саркофага ХІІ-ХІІІ ст. зі старого дерев'яного каркаса і монтажу на новий металевий каркас з метою збереження цього історичного артефакту для майбутніх поколінь, зважаючи на крихкість цього матеріалу — овруцького шиферу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама