До національного природного парку "Тузлівські лимани" на Одещині прилетіло понад 30 тисяч качок галагазів. Птахи розмістилися на лиманах Шагани та на південній частині Алібея.
Про це повідомив доктор біологічних наук і начальник науково-дослідного відділу національного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв на своїй Facebook-сторінці.
За його словами, з парку вже відлетіли фламінго до Болгарії, натомість із різних місць прилетіло багато галагазів. Наразі птахи розмістилися на лиманах Шагани та на південній частині Алібея. Їх є понад 30 тисяч.
Качки галагази на лимані. Джерело: Facebook-сторінка Івана Русєва
Іван Русєв зазначив, що найчисельнішими на лиманах Причорноморʼя наразі є качки таких видів, як галагази, попелюхи, чернь чубата, мала чирянка та крижень.
"Галагази далеко не відлітають від місць гніздування — Причорноморських лиманів. Чисельність галагазів на лиманах зараз повністю залежить від наявності корму. Раціон галагаза складається переважно з поживи тваринного походження", — пояснив науковець.
Він додав, що галагаз — довірливий і естетично привабливий птах, справжня перната прикраса "Тузлівських лиманів". Спостереження за галагазом навіть увійшли у відому книгу нобелівського лауреата Конрада Лоренца, присвячену агресії — інстинкту боротьби проти побратимів по виду.
"Хоча шлюбні ігри та бійки в галагазів спостерігаються щороку, партнери зберігають вірність один одному впродовж всього життя. Статева зрілість у самок настає на другому році, у самців — у віці понад три роки. Між самцями нерідко трапляються сутички за право на територію. Цікавим є той факт, що гніздо галагази часто роблять у норі. Часто використовуються старі нори ссавців — шакалів, лисиць, борсуків", — зауважив Іван Русєв.
Нагадаємо, що в червні після підриву Каховської ГЕС у Національному природному парку "Тузлівські лимани" в Одеській області виявили 149 загиблих тритонів — тварин, що занесені до Червоної книги України. Ще 55 тритонів вдалося врятувати.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими