Фото: if.gov.ua

На Одещині виявили ротавірус у пробах води, — Кузін

Внаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції в Одеській області у морській та річковій воді фахівці виявили ротавірус.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі телемарафону.

"Холери у морській та річковій воді на Одещині ми не знаходимо. Але разом з тим в Одеській області ми декілька днів поспіль знаходимо ротавірус. Це гостра кишкова інфекція, вірусна інфекція. При користуванні водоймами, при ковтанні людина може мати гостру кишкову інфекцію", — розповів Кузін.

За його словами, криниці та власні джерела людям краще поки не використовувати. При цьому необхідно пити воду тільки бутильовану і належної якості. Також головний санлікар закликав громадян деякий час не купувати рибу, особливо в несанкціонованих точках продажу в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Кузін наголосив, що ситуація щодо холери наразі спокійна, прогнозована і керована, на підтоплених територіях працюють епідеміологи. У Херсонській, Одеській, Миколаївській областях підготовлено резерв ліжок в інфекційних відділеннях.

"Станом на сьогодні всі результати негативні, і починаючи з 1 червня кожна людина з важким перебігом гострої кишкової інфекції або розладами кишково-шлункового тракту додатково обстежується на холеру. До прикладу, по Одеській області за минулий тиждень у нас була (з гострою кишковою інфекцією - ред.) 181 особа. Обстежено було 172 людини, пропустили лише тих, у кого був легкий перебіг", — сказав Кузін.

Чим небезпечна ротавірусна інфекція

Інфекційна хвороба вірусного походження, яка перебігає з тяжкою діареєю. Є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, у немовлят і маленьких дітей. Ротавірус передається фекально-оральним механізмом передачі інфекції, через контакт із забрудненими руками, поверхнями і об'єктами, і, можливо, через виділення з поверхні епітелію ротоглотки з дихальним секретом. Фекалії інфікованої людини можуть містити більш як 10 трильйонів інфекційних частинок на грам і менше, ніж 100 з них, потрібні для передачі інфекції іншій людині.

Ротавірусний гастроентерит є захворюванням, що характеризується блюванням, водянистою діареєю і субфебрильним підвищенням температури тіла. Після зараження дитини вірусом, інкубаційний період до появи симптомів триває близько двох днів. Симптоми часто починаються з блювання, потім змінюється на рясну діарею протягом чотирьох-восьми днів. Зневоднення є більш поширеним при ротавірусній інфекції, ніж у більшості тих, які спричинюють патогенні бактерії, і є найбільш частою причиною смерті при ротавірусній інфекції.

Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомляли, що спалаху інфекційних хвороб внаслідок підриву Каховської ГЕС наразі не зафіксовано. Контроль за епідемічною ситуацією в підтоплених районах Херсону та області проводиться щоденно. 

Додамо, держава та спеціальні служби контролюють ситуацію та втілюють план ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС. Зокрема, в Херсонській та сусідніх областях планують пошук нових свердловин, прокладання магістральних водогонів, аналіз стану водойм. 

У Херсонській області ухвалили низку заборон, необхідних для збереження правопорядку та стабілізації ситуації в регіоні. Зокрема, цивільним заборонили в'їзд до населених пунктів, які постраждали через підтоплення.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 13.06.2023 17:45