На зворотному боці Сонця відбувся найпотужніший спалах цього сонячного циклу, який розпочався 2019 року. Його зафіксував космічний апарат Solar Orbiter за допомогою своїх приладів.
Про це повідомив SpaceWeather. Там зазначили, що цього тижня очікується серія геомагнітних бур, сила яких коливатиметься від G1 до G3. Зокрема, геомагнітні бурі класу G1 (слабкі) ймовірні 29 і 31 липня, вони можуть зрости до G2 (помірні). 30 липня очікується сильна геомагнітна буря класу G3.
За словами вчених, множинні викиди корональної маси Сонця, які відбулися від 27 до 28 липня, доберуться до Землі в період від 29 липня до 1 серпня, що й спричинить серію геомагнітних бур на Землі.
Водночас скупчення сонячних плям, які просуваються через південно-східний квадрант Сонця, продовжує зростати в розмірах. Там найчастіше виникають заплутані магнітні петлі, які ще більше дестабілізують регіон. У південно-західному регіоні з темними плямами активність значно зросла.
Корональний викид маси, який відповідальний за геомагнітні бурі на Землі, стався в плямі M9.9. Учені вважають, що він також збігся з викидами маси інших районах темних плям на Сонці. Тому цього тижня Земля перебуватиме під впливом кількох геомагнітних бур різної інтенсивності.
Поки що найсильнішим сонячним спалахом з усіх відомих залишається спалах класу Х45, який виникав на Сонці 2003 року.
У цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.
Для кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:
Варто зазначити, що наймасштабнішу магнітну бурю в історії зафіксували 1859 року, вона тривала з 28 серпня по 2 вересня. Ця подія отримала назву на честь англійського астронома Річарда Керрінгтоона. Молодий англійський вчений перший помітив, що Сонце вкрилося незвично великими плямами. Їх було добре видно, навіть без оптичних приладів. Поверх плям спалахнули дві кулі, які дуже швидко росли та були наскільки яскравими, що затьмарили блиск Сонця. Явище тривало близько п'яти хвилин.
Нагадаємо, що з 23 по 26 липня Землю накрила потужна магнітна буря. Це пов'язано із сильними спалахами на Сонці, які активізувались протягом цих днів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими