У вівторок, 29 квітня, начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко заявив, що скликає Раду оборони Києва. Це пов'язано з алгоритмом дій після того, як рятувальники ліквідували наслідки "прильотів".
Про це йдеться у його публікації в Telegram-каналі. Ткаченко наголосив, що напередодні особисто проводив нараду з головами РДА та відповідальними службами на цю тему.
"В моменті — ми не маємо розраховувати на когось, якщо місто має ресурси. Мені уривається терпець, що будь-яке планування обмежується лише плануванням. А відповідальні — насправді з префіксом "без", — йдеться у заяві посадовця.
Ткаченко наголосив, що засідання Ради оборони проводитиме невідкладно, попри те, що співголова Віталій Кличко перебуває за межами України.
"Від себе особисто, від наших жителів, дякую всім волонтерам, які включились в допомогу у Святошинському районі", — додав начальник КМВА.
Раніше у київських пабліках жителі столиці скаржились на те, що вже кілька днів поспіль самостійно розбирають завали після російських обстрілів. Люди повідомили, що влада не допомагає їм у цьому, а до проблеми долучаються лише волонтери.
Перед заявою Тимура Ткаченка у Київській держадміністрації виступили із заявою, що постраждалим мешканцям Святошина місто компенсує оренду житла на час відновлення їхніх помешкань.
"Йдеться про мешканців Святошинського району, чиє житло було зруйноване чи пошкоджене внаслідок ракетної атаки 24 квітня", — пише прес-служба КМДА.
Там наголосили, що станом на 28 квітня надійшло 34 заяви на отримання компенсації на оренду житла. Також надійшло майже 600 заяв — на отримання одноразової матеріальної допомоги за міською програмою "Турбота. Назустріч киянам".
"Мешканці, чиї квартири пошкоджені чи зруйновані, можуть написати заяви в пункті підтримки: у спеціалізованій школі першого-третього ступенів № 96 ім. О. К. Антонова на вул. Олександра Оксанченка, 2", — йдеться у заяві.
У КМДА зазначили, що постраждалі родини одноголосно погодились, що компенсація оренди житла — це найкращий для них вихід.
"Місто має кілька варіантів розміщення людей — і соціальні квартири, і гуртожитки. Утім люди хочуть проживати недалеко від того місця, де і жили", — написали у прес-службі КМДА.
Київська адміністрація повідомила, що триває робота в пошкоджених будинках:
Вночі 24 квітня під час нічної атаки на столицю найбільше постраждав Святошинський район. Там сталося влучання у житлові будинки. Крім того, пошкодження зафіксовано у таких районах:
Окрім цього, падіння уламків було зафіксовано у Солом'янському та Печерському районах. Пошкоджені житлові та нежитлові будівлі, приміщення закладів харчування, транспортні засоби, станція метро. За даними поліції, наймолодшому постраждалому 1,5 року.
За словами президента Володимира Зеленського, під час масованого комбінованого обстрілу Києва загинули рідні брат і сестра. Десятки людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Нагадаємо, за даними Повітряних сил ЗСУ, загалом тієї ночі російські загарбники випустили по Україні 70 ракет і 145 дронів. Окупанти застосували балістичні ракети, частину з них збили засоби протиповітряної оборони.