У місті Красилів Хмельницької області віряни Української православної церкви Московського патріархату перешкоджали релігійній громаді Православної церкви України провести у церкві перше богослужіння українською мовою. Крім того, парафіяни Московської церкви накинулися і на ревізійну комісію.
Про це повідомляє "Суспільне".
За даними видання, ревізійну комісію, яку супроводжували військові, парафіяни Московського патріархату зустріли вигуками "Ганьба" та "Не хочемо ПЦУ". Відповідне відео швидко поширилося мережею.
"23 червня у цьому храмі вигуками "Ганьба!" натовп зустрів ревізійну комісію, яка має інвентаризувати майно парафії. Про це Суспільному розповіла голова зборів парафіяльної ради церкви Наталія Свистун. Комісію тоді супроводжували військові. Обурені вигуки на їхню адресу нині розповсюджуються соцмережами із некоректними коментарями: начебто віряни Московського патріархату ганьбили родину і побратимів загиблого захисника, якого відспівували у храмі", — зазначено у повідомленні.
Наголошується, що 23 червня, коли у церкву приїздила ревізійна комісія, Красилівська громада проводила в останню путь полеглого на Донеччині солдата кулеметного взводу стрілецької роти Івана Кушнірука.
Проте, на цьому скандал не завершився. У неділю, 25 червня, до красилівської Свято-Воскресенської церкви приїхали священники ПЦУ з Хмельницького і близько 17:30 провели молебень біля воріт храму. На територію церкви вірян ПЦУ не пустили.
Фото: "Суспільне"
"Зафіксовано те, що добровільно не було звільнено приміщення. В присутності представників поліції, правоохоронних органів 25 червня складено відповідний акт і парафіяльною радою готується звернення до суду. Тоді вже Виконавча служба буде це все здійснювати", — сказала "Суспільному" Хмельницький Красилівська міська голова Ніла Островська.
Варто зауважити, що перехід Свято-Воскресенської церкви до складу ПЦУ розпочався 10 квітня і завершився 30 травня 2023 року.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями (XVI-XVII ст.) у місті Кременець Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Суд задовольнив позов заповідника та зобов’язав релігійну громаду парафії Святителя Миколая УПЦ МП звільнити зайняті приміщення.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими