Ярослав Дубневич. Джерело: galinfo

Нардепу Дубневичу повідомили про підозру в розкраданні газу на 2,1 млрд грн

Правоохоронці повідомили про підозру народному депутатові, який організував привласнення природного газу на суму понад 2,1 мільярда гривень. При цьому він легалізував незаконно отриманий прибуток.

Про це повідомили Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Слідчі не вказують прізвище депутата, але журналісти визначили, що йдеться про Ярослава Дубневича від депутатської групи "За майбутнє".

За даними слідства, протягом 2013-2017 років народний депутат, залучивши п’ятьох інших людей, організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовцями Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ (Львівщина) на загальну суму понад 2,155 мільярда гривень.

Він є шостим підозрюваним у цій справі. Іншим учасникам схеми про підозру повідомили ще в січні 2018 року (епізод щодо розкрадання газу на 1,4 мільярда гривень) і в серпні 2020 року (епізод щодо розкрадання газу на 729,8 мільйона гривень). Ярославу Дубневичу може загрожувати до 12 років тюрми.

Він не прибув до НАБУ за повісткою для повідомлення йому про підозру. Наразі розглядають питання про обрання йому запобіжного заходу.

Схема заволодіння природним газом

Джерело: НАБУ

"Справа Дубневича": що відомо

НАБУ та САП розслідують справу щодо корупційної схеми з розкрадання газу НАК "Нафтогаз України" фірмами-власниками Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ, які заснували Богдан і Ярослав Дубневичі.

У НАБУ заявляють, що підприємства-власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ впродовж 2013-2017 років закуповували у НАК "Нафтогаз" природний газ для виробництва теплової енергії населенню за заниженими цінами. Водночас прибутковість виробництва електрики на ТЕЦ перевищила 60%, хоча Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заклала у тариф всього 3-5%.

Упродовж 2013-2018 років народний депутат організував відмивання частини зароблених коштів на суму понад 450 мільйонів гривень. Для цього він переводив їх на рахунки підконтрольного товариства з обмеженою відповідальністю та компаній-нерезидентів, змішував, маскував і врешті повертав в Україну під виглядом іноземних інвестицій.

Наразі обвинувальні акти стосовно п’яти учасників схеми скеровані до суду, а на цілісні майнові комплекси "Новороздільська ТЕЦ" і "Новояворівська ТЕЦ" вартістю близько 800 мільйонів гривень наклали арешт.

Нагадаємо, що у квітні Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування стосовно ексочільника НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Йдеться про заволодіння 2018 року понад 229 мільйонів гривень.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 11.10.2023 11:07