Підтримати проект
НАТО не втручатиметься у конфлікт України з Угорщиною – Столтенберг
Політика, 03.12.2020 10:43

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг завив, що Північноатлантичний альянс не втручатиметься в суперечку між Україною та Угорщиною через обшуки у представників угорської етнічної спільноти на Закарпатті. Про це Столтенберг заявив під час пресконференції за підсумками другого дня віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-союзниць.

«Добре відомо, що існує двостороння суперечка між Угорщиною та Україною, і я сподіваюся, що дві країни будуть здатні її вирішити», – сказав він.

Також Столтенберг зауважив, що ситуація з Угорщиною не має стати на заваді зміцненню відносин між Україною та НАТО.

«Ми готові надавати більше підтримки й також здатні зустрічатися на міністерському рівні, щоб обговорювати питання, які викликають загальне занепокоєння», – підкреслив генсек.

При цьому Столтенберг не розкрив деталі засідання, під час якого голова МЗС Угорщини підняв питання обшуків, проведених СБУ серед лідерів угорської етнічної спільноти.

Нагадаємо:

 30 листопада СБУ повідомила про обшуки в одній із закарпатських організацій через підозру у сепаратизмі та пропагуванні ідей так званої «Великої Угорщини» та створення угорської етнічної автономії на Закарпатті.

Член Закарпатської організації КМКС «Партія угорців України» Йосип Борто заявив, що обшуки провели у лідера організації Василя Брензовича. Також обшуки відбулись у центральному офісі організації в Ужгороді та в офісах благодійних фондів «Еган Еде» та «За Закарпатський угорський інститут».

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав «неприпустимими» обшуки СБУ в лідерів угорської нацменшини Закарпаття та пообіцяв поскаржитись на дії України в НАТО.

Також Сійярто звернувся до ОБСЄ із проханням спрямувати місію в регіон та заявив, що поінформував колег у НАТО про обшуки, проведені СБУ на Закарпатті.

МЗС України викликало угорського посла через позицію офіційного Будапешта щодо обшуків.

СБУ почала розслідувати справу щодо голови Сюртівської ОТГ та новообраних депутатів, які 21 листопада на першому засіданні заспівали угорський гімн.

Політика, 03.12.2020 10:43