У четвер, 23 січня, правління Національного банку ухвалило рішення підняти облікову ставку з 13,5% до рівня 14,5% річних. Це допоможе забезпечити стійкість валютного ринку та вплинути на інфляцію.
Про це повідомили в прес-службі регулятора.
У Нацбанку пояснили, що це рішення має три цілі:
Зокрема, підвищення облікової ставки допоможе забезпечити належний захист гривневих заощаджень від інфляції та підтримати інтерес населення до гривневих активів. Це сприятиме зниженню тиску на валютний ринок та ціни.
Разом з обліковою ставкою підвищуються ставки за депозитними сертифікатами овернайт, тримісячними депозитними сертифікатами та кредитами рефінансування — до 14,5%, 17,0% та 17,5% відповідно.
"Оновлений макропрогноз НБУ передбачає подальше підвищення облікової ставки для стримування інфляції", — зазначили в регуляторі.
НБУ, імовірно, продовжить посилення процентної політики в разі збереження ознак стійкості інфляційного тиску та загрози розбалансування інфляційних очікувань.
Облікова ставка — це інструмент, за допомогою якого Нацбанк намагається впливати на інфляцію. НБУ збільшує ставку для стримування цін або знижує для підвищення економічної активності.
Нагадаємо, раніше заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук прогнозував, що навесні 2025 року інфляція досягне свого піка. Проте уже наприкінці наступного року очікується її розворот у бік зниження.