Підтримати проект
Навіщо Росія постійно обстрілює Харків: відповідь Британської розвідки
19 СЕРПНЯ 2022 09:55

Російські окупанти щоденно обстрілюють Харків. Таким чином вони намагаються змусити українських бійців тримати значні сили на цьому напрямі.

Про це пише TrueUA із посиланням на дані Міністерства оборони Великобританії в Twitter.

"Попри те, що лінія фронту на цьому напрямку мало просунулася з травня, друге місто України було під одними із найбільш послідовних обстрілів з початку вторгнення, коли російські сили, ймовірно, мали на меті досягти околиць за 24 години", – йдеться у звіті.

У британській розвідці пояснили, що Харків, який знаходиться приблизно в 15 км від російської лінії фронту, постраждав, оскільки залишається в радіусі дії більшості видів російської артилерії.

"Залпові ракетні установки та загалом неточна місцева зброя спричинили спустошення у значних частинах міста", – зазначають у повідомленні.

Там підкреслюють, що російські сили відносно незначно утримують харківський сектор, але все ж "продовжують здійснювати локальні рейди та зондування українських сил".

"Ймовірно, вони (окупанти, – ред.) намагаються змусити Україну утримувати значні сили на цьому фронті, щоб запобігти використанню їх як сили для контратаки на будь-яких інших напрямках", – підсумували в британській розвідці.

Нагадаємо, напередодні ворог атакував ракетами гуртожиток у Харкові, багато поранених. У ніч на 19 серпня окупанти також обстріляли місто. Під ударом опинилися приватні житлові будинки, заклад освіти та цивільне підприємство.

Війна, 19.08.2022 09:55