Національний банк України розширив перелік підозрілих ознак, за яких банки можуть відмовити у проведенні валютної операції.
Про це йдеться в постанові правління НБУ.
Згідно з документом, банк має право відмовити в проведенні валютної операції, якщо є зміни або додаткові умови до зовнішньоекономічних договорів, які передбачають збільшення строків поставки товарів контрагентом-нерезидентом.
Крім того, Нацбанк додав ще два нових індикатори, а саме:
перевищення граничних строків за розрахунками за експортно-імпортними операціями на суму від 8 млн грн (20 порогових сум для фінмоніторингу);
фіксація протягом року неодноразових платежів від контрагента-нерезидента на користь клієнтів банку понад 50% передоплати за операціями імпорту товарів.
Крім того, залишаються чинними такі фактори, як порушення строків розрахунків за експортно-імпортними операціями товарів, створення заплутаних або штучних умов здійснення платежів і наявність законодавчих обмежень щодо ввезення товарів на територію України.
Нагадаємо, у НБУ припускають, що за відсутності ознак погіршення балансу ризиків, а також успішної адаптації учасників ринку до нового валютного режиму регулятор зможе знизити облікову ставку на 1-2%. Зокрема, якщо макроекономічна ситуація розвиватиметься близько до базового сценарію й реалізації ключових негативних ризиків вдасться оминути, НБУ матиме змогу продовжити цикл пом’якшення процентної політики. Важливою передумовою цього є, серед іншого, відновлення ритмічності надходження зовнішньої допомоги.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими