Президент Володимир Зеленський заявив, що мобілізація в Україні триває і наразі недоцільно оголошувати точну кількість призваних на фронт чоловіків. Однак він зауважив, що людей на полі бою все одно не вистачає.
Таку заяву гарант зробив в інтерв'ю "Українському радіо".
Зауважимо, очільник держави прокоментував заяву секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Литвиненка щодо необхідності мобілізації ще близько 160 тисяч людей. Зеленський зазначив, що так слова посадовця його здивували.
"Я не погоджуюсь з цифрами. Не можна говорити про точну цифру, бо є питання завдання. Якщо не вистачає людей на фронті, — це відповідь, чи мобілізували сотні тисяч людей, чи ні. Чи я знаю, скільки мобілізували після цього закону? Так. Чи достатньо? Ні. Чому? Ну, тому що, все ж таки, найголовніше — люди. Хочеться, щоб з такими кроками все робили з розумом. А тому, якщо не вистачає, то точно ніякі пів мільйона ніхто не мобілізував. Говорити точну цифру — це неправильно. Я здивований секретарем РНБО. Не знав, що він розповсюджує цю інформацію", — наголосив гарант.
До того ж президент оцінив і дію нового закону про мобілізацію, який набрав чинності 16 липня цього року.
"Є різні сторони цього закону. Знаєте, життя і папір… Хоч так не можна, напевно, казати про закони, але в реальності все трішечки по-іншому. Закони є для того, щоб жити за правилами. Але якщо ті чи інші норми законодавства не підтримані суспільством, передусім — представниками війська, деякі речі треба трішечки коригувати", — зазначив президент.
Зеленський додав, що згідно з доповідями вищого військового керівництва країни "є речі, які вони повинні владнати, є — які йдуть, як і були заплановані".
"Війна — це виклик, мобілізація — це виклик, бронювання — це виклик. Треба знайти баланс, щоб не втратити єдність у війську і в суспільстві. Бо іноді зв'язок між людьми, інституціями — втрачений. І в такі кричущі моменти, кризові, авжеж я повинен включатися. Я це роблю. Не втратити зв'язок між воїном і громадянином в тилу. І ще складні виклики — не втратити єдність українців, які з різних причин перебувають за кордоном", — резюмував гарант.
Раніше видання The Times повідомляло, що до кінця 2024 року Україна має намір мобілізувати ще 200 тисяч новобранців. Проте реалізація цих планів виглядає сумнівною.
Також 28 жовтня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони підтримав внесені президентом Володимиром Зеленським законопроекти про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів.
Нагадаємо, в Україні діє директива, яка дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Такою є загальна позиція військового керівництва.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими