1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Необхідні для вступу в ЄС: які соціальні реформи є пріоритетними для України
Оксана Жолнович. Джерело: Facebook

Необхідні для вступу в ЄС: які соціальні реформи є пріоритетними для України

Україна працює над впровадженням деяких соціальних реформ. Це необхідно для того, щоб наша країна могла стати повноправним членом Європейського Союзу.

Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, підсумовуючи зустріч із генеральним директором Генерального директорату Європейської комісії із питань розширення та Східного сусідства (DG ENEST) Гертом Купманом.

Сторони обговорили ключові аспекти соціальної політики у контексті переговорів про вступ України до ЄС. Особливу увагу приділили реформам у сфері соціального захисту. Йдеться про підтримку вразливих категорій населення, а також розвитку послуг із догляду за дітьми та людьми похилого віку.

"Наша мета — забезпечити сучасну модель догляду в громаді, що базується на індивідуальному підході та професійній підтримці на місцях, замість  застарілої інтернатної системи. Для цього ми створюємо умови, аби люди з інвалідністю могли не лише повернутись до повноцінного життя, а й реалізувати свій потенціал, зокрема, і на ринку праці. Шлях України до Європейського Союзу — це не лише адаптація нормативної бази, а глибоке переосмислення ролі соціальної підтримки в житті кожної людини", — пояснила Жолнович.

Під час зустрічі також обговорили інвестиційні пріоритети в межах плану Ukraine Facility. Купман підкреслив важливість спрямування коштів на відновлення та розвиток соціальної інфраструктури — зокрема, шкіл та житла.

Жолнович додала, що у 2024 році Україна виконала індикатори Плану програми фінансової підтримки України з боку ЄС Ukraine Facility. Серед ключових досягнень:

  • стратегія демографічного розвитку України до 2040 року — системна відповідь на демографічні виклики, з акцентом на ринок праці та покращення якості життя;
  • стратегія забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні на 2024–2026 роки — спрямована на розвиток сімейних форм виховання та підтримку родин, аби запобігти потраплянню дітей в інтернатні заклади;
  • стратегія реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року — передбачає перехід до моделі підтриманого проживання в громадах, розвиток соціальних послуг і економічну інтеграцію цих груп населення.

Нагадаємо, 1 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль на конференції "Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу" зазначив, що одразу після закінчення війни Україна стане повноправним членом Європейського Союзу. Значного прогресу у вступних переговорах Київ має намір досягти вже цього року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама